VIDEO: Hlava a lopta v sieti. Škrtel strelil premiérový gól za Ráztočno

Radosť futbalistov Ráztočna.
Radosť futbalistov Ráztočna. (Autor: Ladislav Szibilla, FANÚŠIK - facebook)
Ivan Mriška|15. aug 2022 o 20:46

Jeho tím zdolal v derby Chrenovec-Brusno 5:4.

RÁZTOČNO. Bola to oslava futbalu, aká sa len tak nevidí. Martin Škrtel premiérovo nastúpil za rodnú obec v ôsmej lige. FK Hajskala Ráztočno zdolala v derby Chrenovec-Brusno hokejovo 5:4.

Na dedinskom štadióne sa tiesnilo 1 700 priaznivcov. Tí odchádzali domov nadšení. Škrtel rozdával úsmevy, ochotne sa s každým odfotil a podpísal mu na dres.

Bývalý kapitán slovenskej reprezentácie podal solídny výkon. S 37-kou na drese nastúpil v základnej zostave a hral až do záverečného hvizdu.

V 40. minúte zvyšoval na 3:1 pre Ráztočno, skóroval tradične hlavou.

Za pár minút strelil bývalý hráč Liverpool FC aj ďalší gól, ale ten pre ofsajd neplatil.

Od úvodu hral Škrtel na pozícii stopéra, no neskôr sa vysunul do útoku. Ráztočno si aj vďaka nemu vypracovalo pohodlný náskok 5:2, ktorý sa snažilo kontrolovať.

V závere však hostia zásluhou Patrika Habánika v krátkom slede znížili stav na 5:4 a črtala sa dráma. Škrtel sa ale vrátil späť do defenzívy a k vyrovnaniu už neprišlo.

"Bol to typický dedinský zápas. Veľa chýba, ale divákom sa muselo páčiť. Veď videli deväť gólov," smial sa po zápase Martin Škrtel.

Vďaka trojbodovému zápisu sa Ráztočno dostalo na piatu priečku tabuľky, v sobotu 20. augusta cestuje do Temeša (Nitrianske Rudno B). Či Škrtel nastúpi je pre jeho problémové platničky zatiaľ otázne.

"Ešte nikdy som tam nebol. Uvidíme, či mi to zdravotný stav dovolí. Musím sa dať cez týždeň dokopy," dodal.

Tabuľka VIII. ligy A ObFZ Prievidza

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: