Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Súperi sa boja jeho priamych kopov. A to špeciálne netrénujem, smeje sa strelec

Michal Nosáľ. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|25. okt 2021 o 15:23

TJ Baník Ružiná zdolal TJ Slovan Halič 2:1.

RUŽINÁ. Tvrdá strela, brvno a rozvlnená sieť. Michal Nosáľ z TJ Baník Ružiná strelil v zápase proti TJ Slovan Halič krásny gól.

Nosáľ sa stal mužom zápasu, pretože okrem priameho kopu skóroval aj z penalty. V 90. minúte zabezpečil Ružinej triumf 2:1.

„Každý gól, ktorý pomôže mužstvu znamená pre mňa veľa. Väčšinou sa mi darí z priamych kopov, v tejto sezóne ich bolo zo štandardných situácii viac,“ po zápase šiestej ligy ObFZ Lučenec povedal Michal Nosáľ.

Oslavoval s kamarátom

Napriek tomu, že skóroval do siete bývalého klubu, gól oslavoval. „S kamarátom sme sa dohodli, že prídem za ním, čo som dodržal. Diváci počas zápasu sem - tam na mňa niečo vykrikovali, ale poznáme sa, takže som to bez problémov prijal,“ dodal.

Súperi v okrese majú pred jeho zakončeniami rešpekt. Mnohé kluby robia všetko preto, aby sa vyvarovali faulom v okolí šestnástky.

„Nechcú, aby som kopal priamy kop. Ja ich však nejako špeciálne netrénujem,“ pousmial sa.

Ružiná je aktuálne na druhom mieste tabuľky. Na prvý celok z Mýtnej stráca iba dva body a má zápas k dobru.

Chcú hrať na popredných priečkach

Kapitánom je skúsený Marek Penksa, ktorý je známy z pôsobenia v zahraničí.

„Chceme hrať na popredných priečkach a potom sa uvidí. Sezóna je ešte dlhá,“ dodal 31-ročný Nosáľ.

Vo futbale si útočník Ružinej veľké ciele nedáva, chce sa ním len baviť na dedinskej úrovni. „Hlavne, aby zdravie slúžilo. Verím, že pár rokov ešte odohrám, keď aj len v tejto súťaži,“ uzavrel strelec krásneho gólu Michal Nosáľ.

Padol v tomto roku pekný gól aj vo vašej dedine či v malom mestečku? Taký, ktorý pohladí dušu každého futbalového fajnšmekra?

Pošlite nám ho na futbalnet@sportnet.sk

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články