Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Netradičná penalta, šibenica. Cez víkend spečatíme postup, verí autor krásnych gólov

Sabinov má na čele náskok jeden bod. (Autor: MFK Slovan Sabinov)
Ivan Mriška|10. jún 2021 o 14:14

Patrik Kolpák dá do posledného zápasu sezóny všetko.

SABINOV. Brankára poslal do druhej strany a panenkovským spôsobom ho preloboval. V druhom polčase pridal krásnu šibenicu a nasmeroval svoj tím MFK Slovan Sabinov za výhrou 5:0 proti Župčanom.

„Penalty si skúšam na tréningoch, takže to mám zaužívané. Brankár väčšinou ide do strany, takže takto je väčšia šanca na úspech.

A druhý gól, to bolo aj šťastie. Lopta mi sadla a trafil som to presne. Snažím sa zakončovať z väčších vzdialeností a občas to vyjde,“ prezradil autor krásnych gólov Sabinova Patrik Kolpák.

Futbalisti MFK Slovan sú pred posledným kolom štvrtej ligy Sever na prvom mieste tabuľky, postup do tretej ligy môžu spečatiť v Záhradnom.

Zálusk na trofej si však robia aj v druhých Raslaviciach a tretích Ľuboticiach, tieto tímy sa predstavia v priamom súboji.

„Verím, že cez víkend spečatíme postup práve my. Chceme vyhrať a postúpiť do tretej ligy, kde patríme. Hrali sme v nej dlhé roky a teraz je čas sa vrátiť späť,“ prezradil ambície klubu.

V tretej lige by Sabinovčania chceli byť v hornej polovici tabuľky.

„V kabíne sme výborná partia. Ak sa trochu doplníme, nemali by sme byť dopočtu.

Najskôr však musíme zvládnuť zápas v Záhradnom. Verím v našu kvalitu, rozhodne na to máme a dáme do toho všetko,“ dodal.

Sabinovčanov potešila informácia o reštarte sezóny, pretože sa báli, že bude anulovaná a bojovať o prvé miesto budú musieť od nuly.

„Chceme postúpiť, takže nám to zahralo do karát. Robíme to pre našich fanúšikov, ktorí sú výborní. Snáď sa už tento víkend budeme tešiť z postupu do tretej ligy a spolu to poriadne oslávime,“ uzavrel.

Tabuľka IV. ligy Sever VsFZ

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články