Druhý gól v semifinále Francúzsko - Maroko strelil v 80. minúte Randal Kolo Muani. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|14. dec 2022 o 23:05

Zostrih zápasu Francúzsko - Maroko v semifinále MS vo futbale 2022.

AL CHOR.  Futbalisti Francúzska si po štyroch rokoch opäť zahrajú vo finálovom zápase majstrovstiev sveta.

Rozhodlo o tom stredajšie druhé semifinále šampionátu v Katare, v ktorom zverenci trénera Didiera Deschampsa zvíťazili 2:0 nad najväčším prekvapením turnaja - tímom Maroka.

Obhajcov zlata z Ruska 2018 poslal do vedenia už v 5. minúte obranca Theo Hernández efektným zakončením v štýle kung-fu, keď loptu zasiahol vysoko vo vzduchu.

Postup Francúzov podčiarkol v 79. minúte striedajúci Randal Kolo Muani, ktorý skóroval len po niekoľkých sekundách od nástupu na ihrisko.

Na gól mu prihral Kylian Mbappé, ktorý famóznym sólom a efektnými kľučkami vyšachoval marockú obranu.

Francúzi sú dvojnásobní majstri sveta a ako tretie mužstvo v histórii môžu triumfovať na dvoch "mundialoch" za sebou.

Doposiaľ sa to podarilo iba Talianom (1934, 1938) a Brazílčanom (1958, 1962). "Les Bleus" sa v semifinále MS predstavili doposiaľ sedemkrát a do finále prenikli v štyroch prípadoch.

Maroko sa stalo prvou arabskou aj africkou krajinou v semifinále MS, severoafrický tím bol doposiaľ najďalej v osemfinále na MS 1986 v Mexiku, kde podľahol vtedajšej NSR.

Francúzi sa v nedeľňajšom finále stretnú s Argentínčanmi, ktorí v utorok v semifinále vyradili Chorvátov (3:0). Tí si v sobotu zahrajú v "malom finále" o 3. miesto proti Maročanom.

Pavúk MS vo futbale 2022

Domov»MS vo futbale 2022»VIDEO: Kung-fu kop i brilantné kľučky Mbappého. Góly Francúzov stáli za to