Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|5. feb 2018 o 19:37

Hádzanári Tatrana Prešov s prehľadom zdolali svoj B-tím.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prerušili sériu troch súťažných duelov bez víťazstva, keď uspeli v pondelkovej dohrávke 17. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018.

V prešovskom derby si tím úradujúceho slovenského šampióna, ktorý nastúpil len s 10-členným kádrom, poradil so svojou rezervou jednoznačne 40:24 (20:11).

Zverenci trénera Slavka Golužu zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred záverečným kolom základnej časti najvyššej domácej súťaže na tri body.

Druhé družstvo Tatrana figuruje v tabuľke na 6. mieste.

Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine (10:8) si "áčko" Tatrana v druhej polovici I. polčasu vypracovalo rozhodujúci náskok, keď úsek od 18. do 25. min vyhralo 8:1.

V nastúpenom trende sa pokračovalo aj po zmene strán.

Prvých jedenásť minút hry druhého dejstva prinieslo skóre 11:2 a zvýšenie náskoku na 31:13.

Štatistika

Tatran Prešov - Tatran Prešov B 40:24 (20:11)

Najviac gólov: Číp 11, Urban 7/1, Kasal a Babič po 6 - Šárpataky a Rečičár 5/1, Majirský 4.

Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 2:2, 7 m hody: 1/1 - 4/3, 256 divákov.