V Lučenci vyhral Sahajda. Pretekala aj jeho ročná dcérka

Tibor Sahajda s dcérkou. Aj ona si vyslúžila účastnícku medailu ako najmladšia bežkyňa. (Autor: Danica Božová)
Danica Božová|28. dec 2019 o 19:44

Na druhom mieste dobehol Jozef Urban.

LUČENEC. Vianočný beh mesta Lučenec prilákal na štart slovenskú bežeckú špičku medzi mužmi i ženami.

Na hlavnej trati dlhej 20 km, ktorá bola súčasťou Slovenského bežeckého pohára, systémom štart - cieľ zvíťazil najlepší slovenský vytrvalec súčasnosti, slovenský reprezentant 29-ročný Tibor Sahajda.

Časomiera v cieli sa zastavila na hodnote 1:01:24 hod.

Trápila ho bolesť hrdla

Košičana, ktorý kvôli lepším podmienkam oblieka dres BMSC Bratislava, na trati povzbudzovala manželka Mária a maličká dcérka.

„Bežalo sa mi výborne, hoci od trénera som dostal pokyn bežať o pár sekúnd rýchlejšie. Trochu ma však trápi hrdlo,“ povedal Sahajda.

Prezradil i plány do blízkej i vzdialenejšej budúcnosti.

„Chcel by som začiatkom roka 2020 absolvovať aspoň štyri bežecké súťaže v hale a potom sa už sústredím na prípravu na maratón.“

Počas nášho rozhovoru neskrýval radosť z prítomnosti dcérky, ktorá iba v októbri oslávila prvé narodeniny.

„Tento beh som bral nielen ako kvalitný tréning, ale tiež i ako skvelý rodinný výlet. Dcérka tiež bežala na najkratšej trati v tzv. Behu chrústov, hoci bola posledná.“

„Nevadí. bola medzi deťmi najmladšia a aj Tibor takto začínal,“ dodala s úsmevom jeho manželka Mária.

Program prekonzultuje s trénerom

So stratou takmer piatich minút preťal cieľovú pásku o štyri roky starší Jozef Urban v drese TJ Obalservis Košice.

„S výkonom som spokojný,“ komentoval.

Na rozdiel od Sahajdu ešte nemá presné predstavy o svojich ďalších pretekoch.

„V tomto kalendárnom roku už asi nebudem súťažiť nikde. K budúcemu roku ešte neviem nič presné povedať, pretože som to ešte nekonzultoval s trénerom,“ odpovedal po slávnostnom vyhlásení výsledkov Urban.

Spoločnosť na stupni víťazov im robil bronzový Michal Kubovčík z ŠK Dukla Banská Bystrica.

Ženskú kategóriu ovládla 27-ročná Veronika Ľašová z Krupiny.

Ďalší východniari na stupňoch víťazov

Na stupeň víťazov v hodnotení hlavnej 20 km dlhej trate sa postavila i ďalšia dvojica bežcov z východu.

Vladimír Smida zo Spišskej Novej Vsi vybojoval striebro v kategórii od 60 rokov, Sviťanka Danica Božová v drese Bežeckého klubu Poprad si k prvenstvu v kategórii od 50 rokov pripísala i ôsmu priečku v celkovom poradí bez rozdielu veku.

Domov»Sportnet na východe»V Lučenci vyhral Sahajda. Pretekala aj jeho ročná dcérka