Trnava zdolala Senicu, bude hrať v Európskej lige

Hráč Trnavy Lukáš Greššák (vľavo) strieľa na bránu, márne ho bránia Petr Pavlík a Marek Pittner. (Autor: TASR)
SITA|17. máj 2015 o 21:46

Trnavčania majú tri kolá pred koncom nedostihnuteľný desaťbodový náskok pred piatou Senicou. Do európskych pohárov zasiahnu mužstvá na prvom až štvrtom mieste tabuľky.

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti Spartaka Trnava si definitívne zabezpečili účasť v Európskej lige UEFA 2015/2016. Rozhodli o tom nedeľňajším víťazstvom nad FK Senica 4:2 (4:0) v zápase 30. kola Fortuna ligy.

Tri kolá pred koncom najvyššej slovenskej súťaže majú päťdesiat bodov a pred piatou Senicou nedostihnuteľný desaťbodový náskok. Do európskych pohárov zasiahnu mužstvá na prvom až štvrtom mieste tabuľky.

Zverenci trénera Juraja Jarábka zvládli v nedeľu večer výborne prvý polčas - strelili v ňom všetky štyri góly. Po dva presné zásahy si pripísali Brazílčan Cléber Silva Nascimento a Martin Mikovič.

Po zmene strán sa síce podarilo Janovi Kalabiškovi a Róbertovi Pillárovi znížiť hrozivý nepriaznivý stav, ale na víťazstve Spartaka sa už nič nezmenilo.

Fortuna liga 2014/2015 - 30. kolo:

Spartak Trnava - FK Senica 4:2 (4:0)

/hralo sa v Zlatých Moravciach/

Góly: 4. a 17. Cléber Silva Nascimento, 25. a 41. Mikovič - 46. Kalabiška, 72. Pillár, ŽK: 78. J. Kosorin (Senica), rozhodovali: Smolák - Vorel, Roszbeck, 1211 divákov

Trnava: Kelava - Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka - Marek Hlinka (60. Casado) - E. Sabo, Vlasko, Cléber Silva Nascimento (83. Bortel) - Mikovič, Vojtuš (73. M. Vyskočil)

Senica: Šulla - Privrel, P. Pavlík, Pillár, Krč (79. Komara) - Pittner, Hušek - J. Dolný (64. S. Mráz), Hlohovský, Kalabiška - J. Kosorin

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Toto víťazstvo venujeme nášmu majiteľovi. Už po druhý raz za sebou sme sa prebojovali do Európskej ligy. Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý, po zmene strán to už bolo horšie. Stretnutie bolo dobré, chýbala mu len lepšia divácka kulisa."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Tento zápas rozdelím na úseky, keď sme neboli efektívni a keď sme boli efektívni. Prvý polčas sme mali príležitosti, gól sme však nedali. Naopak, po zmene strán sme boli dvakrát úspešní. Myslím si, že tento zápas musel divákov baviť."