Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tretiu ligu bude hrať 15 tímov. Ak nastúpia Spišiaci

Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
Patrik Fotta|Publikované 23. júl 2018 o 16:15

Rožňava definitívne potvrdila koniec.

KOŠICE. Na tlačovej konferencii Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) pred štartom III. ligy Východ oznámil prezident MFK Rožňava Michal Domik, že klub definitívne odstupuje zo súťaže.

Mládež by to však nemalo ovplyvniť a bude pokračovať ďalej.

Vzhľadom na to, že do začiatku súťaže ostáva necelý týždeň, nebolo možné mužstvo Rožňavy nahradiť iným celkom, aby sa zachoval optimálny počet 16 mužstiev.

Predsedu VsFZ Richarda Havrillu odstúpenie Rožňavy zamrzelo.

„Tretia liga bude mať len 15 účastníkov, keďže z dôvodu časovej tiesne nebude možné doplniť voľné miesto mužstvom z inej súťaže. Samozrejme nás to mrzí, pretože zrejme sú tam odlišné názory mesta a klubu na celú situáciu, čo sa týka financovania. Neteší nás, že súťaž nebude kompletná, keďže sme prišli o pätnásť zápasov. Aj také veci však prináša život,“ povedal predseda VsFZ Richard Havrilla.

Náklady na rozpočet každým rokom rastú

Sklamaný zo situácie, ktorá nastala, bol predovšetkým prezident MFK Rožňava Michal Domik.

„Nebolo to pre mňa jednoduché rozhodnutie, keďže som obetoval futbalu v Rožňave veľmi veľa času, úsilia a samozrejme vlastných financií, ktorými som klub dotoval. Chcel som vedenie mesta presvedčiť, že sa to dá robiť, ale zrejme sa mi to nepodarilo. Mesto sa od nás dištancovalo a ja som v tom nechcel ďalej pokračovať, keďže je to finančne veľmi náročné. Každým rokom náklady rastú, tréneri už budú potrebovať vyššie licencie, nároky hráčov taktiež narastajú a keď ich chcete udržať, je to veľmi zložité,“ skonštatoval Domik.

Dobrou správou je, že futbalová mládež v Rožňave nezanikne a mladé talenty budú mať kde trénovať a hrávať zápasy.

„Čo sa týka mládeže máme veľké ambície, chceli by sme vybojovať prvú ligu. Kamaráti, ktorí stoja za mnou ma poprosili, aby som udržal aspoň mládež. Povedali mi, že pomôžu ako sa len dá, aby sme futbal, ktorý sa podarilo naštartovať, niekam dotiahli.“

Spišiaci sa musia zmobilizovať

Otázny je aj štart Spišskej Novej Vsi, ktorá zostúpila z druhej ligy, no podľa aktuálnych informácií by mali do súťaže nastúpiť.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.