Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trénuje len pol roka a už jej aplaudovala celá hala

E. Železníková (vľavo) a jej úspešný úder. (Autor: ŠKP PŠ)
Marián Špacai|Publikované 11. máj 2018 o 22:00

Kickboxeri ŠKP Policajná škola Košice sa zúčastnili turnaja Prague Open 2018.

Kickboxeri ŠKP PŠ Košice v Prahe: fotogaléria

11.5.2018

KOŠICE. Kickboxeri ŠKP Policajná škola Košice sa zúčastnili turnaja Prague Open 2018.

Kadetka Ester Železníková štartovala vôbec prvýkrát na súťaži a po 6-mesačnom tréningu hneď vybojovala miesto na stupňoch víťazov v disciplíne kick light -50 kg.

„Ester po prvom katastrofálnom kole sa poriadne naštartovala a v druhom kole favoritku prevalcovala, avšak na zvrat výsledku to už nestačilo. Obidvom 13-ročným dievčatám však aplaudovala celá hala,“ komentoval tréner ŠKP Policajná škola Košice Peter Bonk.

Kadet Filip Rusnák sa v disciplíne kick light -69 kg zastavil tiež až vo finále, keď na svojho skúsenejšieho súpera nestačil. Junior Kristián Forrai vybojoval 3. miesto v disciplíne kick light -63 kg.

Nesmie zaspať na vavrínoch

Martin Navrátil v kategórii seniorov v disciplíne kick light -79 kg vybojoval 1. miesto.

Michal Stričík dominoval v kategórii seniorov v disciplíne kick light -84 kg.

„Sú potrebné určité tréningové zmeny, aby ako vicemajster sveta z roku 2017 v tejto disciplíne, nezaspal na vavrínoch. Chýba mu totiž určitá ľahkosť a väčší prehľad v zápasoch. Musíme zlepšiť aj boxerské údery. Práce pred nami je dosť,“ skonštatoval Bonk.

Pravidlá umožnili Stričíkovi štartovať aj vo váhovej kategórii -89 kg, kde tiež zvíťazil.

„Cieľom je dlhodobá príprava na októbrové ME v kickboxe v Bratislave. Výsledky, ktoré sme vybojovali v konkurencii 284 štartujúcich, nám ukázali slabiny, ale aj silné stránky. Slabinou je nedostatok zápasovej praxe a z toho prameniacich chýb, hlavne u mladých pretekárov. Silnou stránkou je fyzická pripravenosť a technická príprava,“ uviedol Bonk.

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.