Štart šprintových štafiet. (Autor: AO)
Sportnet|26. okt 2019 o 00:00

Ovládli hlavnú i veteránske kategórie.

ZVOLEN. Vo Zvolene usporiadali v intraviláne sídliska Západ dve podujatia v orientačnom šprinte.

Prvý deň zápolili pretekári v orientačnom behu o tituly majstrov Slovenska v trojčlenných šprintových štafetách v zložení muž-žena-muž.

V hlavnej kategórii MWM19- si majstrovský titul vybojovalo trio ATU Košice v zložení: Dušan Sláma - Katarína Lamiová - Tomáš Mušinský v konkurencii 19 štafiet, s náskokom 18 sekúnd pred štafetou Farmaceut Bratislava.

Tretia skončila štafeta tria TJ Rapid Bratislava so stratou 84 sekúnd.

Ďalšie dva tituly získal klub ATU Košice vo veteránskych štafetách, a to v kategórii MWM 135- 1. ATU-1 (J. Pollák, V. Marko, Z. Roháč) a v kategórii M165- 1. ATU-1 (F. Papuga, E. Belicová, M. Novota).

Strieborné medaily získala štafeta ATU-2 v zostave: J. Kuchta, J. Sádecká, P. Sláma.

V dorasteneckej kategórii MWM-18 strieborné medaily získalo trio ATU-2 (M. Kurák, P. Filipová, L. Novota).

Štafetu ATU-1 o majstrovský titul pripravil finišman vynechaním predposlednej kontroly.

Mušinský triumfoval v KnockOut šprinte

Druhý deň sa uskutočnili verejné preteky v KnockOut šprinte vyraďovacím systémom počnúc kvalifikáciou a následne semifinálovými a finálovými pretekmi.

V hlavnej kategórii mužov od 19 rokov zvíťazil Tomáš Mušinský (ATU Košice) s náskokom 23 sekúnd pred Pavlom Bukovácom (Farmaceut Bratislava).

V ženskej kategórii W19- vyhrala Tamara Miklušová (TJ Rapid Bratislava) pred Katarínou Lamiovou (ATU Košice), ktorá zaostala len šesť sekúnd.

Vo veteránskych kategóriách si miesto na stupňoch víťazov vybojovali: M40-1. J. Pollák (ATU),...3. M. Dudra (KOB Kysak), M55- 2. F. Papuga, 3. K. Janšo, W55- 3. I. Putnovská.

V dorasteneckej kategórii W-18 zvíťazila Ľuboslava Weissová a tretia skončila Miroslava Velgosová (všetci ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Šprintové štafety ATU Košice získali vo Zvolene tri tituly