Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov

(Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. apr 2017 o 16:19

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu.

NEDEĽA

Futbal, Fortuna liga

25. kolo:

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Špalek, 74. Vavro, 79. Šejdajev. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Mabouka - Hovančík, Katona, P. Leško, ČK: 77. Hovančík (po 2. ŽK), 2370 divákov.

Fortuna Liga: Žilina - Prešov: fotogaléria

3.4.2017

Futbal, II. liga

Nadstavbová časť, skupina o postup do Fortuna ligy

1. kolo - nedeľa:

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC VSS Košice 0:0

ŽK: 89. Garaj, 90. Paraj, 90. J. Sojka (všetci Pohrnie), ČK: 69. J.-P.˙Morgan, 77. Kotěra (obaja Košice),˙rozhodovali: Pavlík - Žákech, Borsányi, 602 divákov

Hádzaná

Extraliga mužov

Skupina o 1.-6. miesto:

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 35:29 (18:14)

Najviac gólov: Rábek˙13/3, D. Krok 10, Hrstka, L. Urban a Číp po 3 - R. Demovič 6/1, E. Masaryk 5, Ľoch 4, Matúš Kocák a T. Straňovský po 4/1

pok. hody: 5/3 - 5/3, vylúčení: 5 - 1, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 264˙divákov

Volejbal

Extraliga žien

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava vyhrali v prvom semifinále play off extraligy nad VK Eperia Prešov 3:0 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

VK Slávia EU Bratislava - VK Eperia Prešov 3:0 (8, 12, 18) 59 min, rozhodovali: Sarka, Svorenčík - na zápasy 1:0

Basketbal

Východoeurópska liga

Basketbalistky Good Angels Košice sa stali víťazkami 2. ročníka Východoeurópskej ligy.

Finálový turnaj EEWB:

Good Angels Košice - TTT Riga 67:44 (27:21)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 15, Jurčenková 10, Žirková 8, Baughová 6, Kupčíková 4 (Bálintová 14, Stehlíková 4, Blanárová 3, Janoščíková 2, Baburová 1, Bilíková 0)

Anjelky zdolali Rigu a vyhrali titul: fotogaléria

3.4.2017

Eurovia Slovenská basketbalová liga mužov

Štvrťfinále play-off, hrá sa na tri víťazstvá:

KB Košice - MBK Handlová 84:82 (13:20, 23:18, 21:21, 27:23)

- stav série 1:0

Najviac bodov: Matovič 22, Žiak a Pilčevič po 17 - Miloševič 21 (4 trojky), Stria 18 (4 trojky), Sedmák 14 TH: 28/22 - 15/8, fauly: 17 - 29, trojky: 6 - 14, rozhodovali: Tomašovič, Kovalčík a Karniš

Hokejbal

Extra liga

Prvé zápasy štvrťfinále play off. Hrá sa na tri víťazné zápasy, ďalšie sú na programe 8. a 9. apríla.

HBK PROTEF Pov. Bystrica MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: Bujdák, Teska Pospíšil, Bednár, Šlachtič, Teplický, Kundľa

Na zápasy: 0:1

Druhé zápasy:

HBK PROTEF Pov. Bystrica MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: Tománek Teplický 2, D. Glevaňák, P. Kromka

Na zápasy: 0:2

Florbal

Slovenská extraliga florbalistiek

play-off - finále (hrá sa na tri víťazstvá) - druhý zápas - nedeľa:

ŠK 98 Pruské - FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:7 po predĺžení (1:0, 1:4, 5:3 - 1:0) - stav série 1:1

Bratislavský maratón

Víťazom 12. ročníka bratislavského mestského maratónu - ČSOB Bratislava Marathon sa stal Jozef Urban z TJ Obal servis Košice časom 2:29:44 h a zapísal sa do histórie ako prvý slovenský víťaz tohto podujatia.

Muži - maratón: 1. Jozef Urban (SR/TJ Obal servis Košice) 2:29:44, 2. Boris Kotman (SR/Dynamo Dolný Kubín) 2:36:19, 3.
Jan Zemaník (ČR) 2:37:10.

M-SR: 1. Jozef Urban 2:29:44, 2. Marek Mockovčiak (obaja TJ Obal servis Košice) 2:38:16, 3. Michal Puškár (Slávia
Trnava) 2:39:25.

M-SR˙družstiev: 1. TJ Obal servis Košice (Urban, Mockovčiak, Stohl/Balogh) 7, 2. Slávia TRnava (M. Puškár, Švajda,
janžo/Šefčík) 17, 3. MTC Vyšná Šebastová (Jurášek, Safko, Tomčo/Šlosár) 34.

Ženy - maratón: 1. Michaela Mertová (ČR) 2:51:49, 2. Ulrike Schwalbeová (Nem.) 3:01:42, 3. Sylvia Šebestian (SR/AŠK
Skalica) 3:05:01.

M-SR: 1. Sylvia Šebestian (SR/AŠK Skalica) 3:05:01, 2. Denisa Kušnierová (Slávia Trnava) 3:07:33, 3. Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 3:25:41.

SOBOTA

Futbal, Fortuna liga

25. kolo - sobota:

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 6. M. Kratochvíl, bez kariet, rozhodovali: Ochotnický - Roszbeck, Barenčík, 973 divákov

Futbal, II. liga

Druhá futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 1. kola v skupinách o postup do Fortuna ligy a o udržanie sa v skupine Západ a Východ.

O postup:

FC Nitra - FC Lokomotíva Košice 0:0

Rozhodoval: Špaček, ŽK: Balaj, Križan - Horváth, Gáll, Kolek, ČK: 74. Balaj, 450 divákov.

FK Spišská Nová Ves - ŠKF Sereď 0:0

Rozhodoval: Perašín, ŽK: Kováč, Kanu, Adekuoroye - Mečiar, 844 divákov.

MŠK Žilina B - Partizán Bardejov 3:1 (0:0)

Góly: 51. Mbah, 72. Gerebenits, 76. Vallo - 78. Ivanko Macej. Rozhodoval: Marhefka, 103 divákov.

O udržanie sa:

FK Poprad - ŠK Odeva Lipany 4:0 (2:0)

Góly: 33. Šašinka, 40. Kukoľ, 58. Bilas, 89. Lukáč. Rozhodoval: Cvengroš, ŽK: Medak, Daško, Gruca - Hirka, Popovec, ČK: 25. Hirka (Lipany) po druhej ŽK, 242 divákov.

FK Haniska - MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:0)

Góly: 69. Petrán, 77. Kuridze. Rozhodoval: Ďurčo, ŽK: Macák - Petrán, Mazur, ČK: 44. Macák (Haniska) po druhej ŽK, 198 divákov.

Futbal, III. liga Východ

Giraltovce - Svit 0:1

V. Opátske - Plavnica 5:0

Vranov - Pušovce 3:0

Hokej

Ice Hockey Cup 2017:

Finále:

Čierne Vrany Košice - Draci Dolný Kubín 3:2

Rally Rožňava

Rally sezóna na Slovensku odštartovala. Stalo sa tak na L Racing 10. Rally Rožňava.

Víťazstvo si odniesla košicko-zlínska posádka Martin Koči s Lukášom Kostkom na Škode Fabia R5.

Rally Rožňava - sobota: fotogaléria

1.4.2017

Volejbal

Mužská extraliga

Volejbalisti domáceho VKP Bystrina SPU Nitra vyhrali v treťom zápase semifinále play off extraligy nad VK KDS Šport Košice 3:0, sériu hranú na tri víťazstvá 3:0 a postúpili do finále.

VKP Bystrina SPU Nitra - VK KDS Šport Košice 3:0 (23, 12, 18)

70 minút, rozhodovali: Malík, Hodoň

- na zápasy 3:0, do finále postúpila Nitra

Hráči VK Prievidza vyhrali v treťom zápase semifinále play off volejbalovej extraligy na palubovke VK Mirad PU Prešov 3:2 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

VK Mirad PU Prešov - VK Prievidza 2:3 (21, -21, -19, 16, -12)

123 minút, rozhodovali: Mokrý, Vaško

- na zápasy 1:2

Volejbalisti TJ Spartak Myjava vyhrali v druhom zápase skupiny o 5.-8. miesto extraligy nad TJ Slávia Svidník 3:1. V prvom stretnutí zdolali Svidník 3:0 a v boji o konečné 5. miesto sa stretnú s víťazom duelu VK Spartak UJS Komárno - COP Trenčín.

TJ Spartak Myjava - TJ Slávia Svidník 3:1 (18, -21, 24, 16)

92 minút, rozhodovali: Moravčík, Tiršel

Ženská extraliga

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok vyhrali v prvom zápase o 5.-8. miesto extraligy na palubovke Hit UCM Trnava 3:2.

Druhý zápas je na programe v sobotu 8. apríla o 17.00 v Kežmarku.

Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (-27, 23, 24, -13, -13)

113 minút, rozhodovali: Gerboc, Sluk

Prelínacia súťaž o účasť v extralige žien

Výsledky zápasov sobotňajšieho prvého turnaja prelínacej súťaže o účasť v slovenskej extralige volejbalistiek 2017/2018 (hralo sa v Novom Meste nad Váhom, záverečný druhý turnaj je na programe 8. apríla vo Zvolene):

VK Nové Mesto nad Váhom - TJ Slávia TU Zvolen 3:1 (17, 14, -22, 16)

TJ Slávia TU Zvolen - BK97 Stova Spišská Nová Ves 0:3 (-12, -21, -25)

BK97 Stova Spišská Nová Ves -˙VK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (-18, -23, -22)

Basketbal

Extraliga mužov

Basketbalová Eurovia SBL mala v sobotu na programe prvé zápasy štvrťfinále play off (na tri víťazstvá).

BC Prievidza - Iskra Svit 90:67 (50:28)

Najviac bodov: K”rner 20, Rostampour 14, Marič, Dramičanin po 13 - Lošonský 19, Šoutvin 12, Singletary 9

- na zápasy 1:0

Extraliga žien

Basketbalová extraliga žien mala v sobotu na programe tretí zápas semifinále play off a tretie zápasy skupiny o 5.-8. miesto.

3. zápas o 5.-8. miesto

BAM Poprad - BK Slovan Bratislava 62:46 (37:30)

Najviac bodov: Ivančáková 14, A. Theinerová 12, Hadačová, Husárová po 10 - Talajková 21, Paulovičová 8, Sedláčková 7

- na zápasy 2:1

Záverečný turnaj Východoeurópskej ženskej basketbalovej ligy (EEWBL) 2016/2017, Košice, Angels aréna, 31. marca - 2. apríl):

Sobota: Semifinále

Good Angels Košice (SR) - Dinamo Moskva (Rus.) 79:58 (26:15, 22:14, 19:16, 12:13)

Najviac bodov Dinama: Buntonová 12, Tichonenková a Riabovová po 8

Hádzaná

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok

Bemaco Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 (16:16)

Najviac gólov: Demajová 9/3, Šutranová 7/2, Bačíková 4 - Tulipánová 11/5, Tisajová 5, Pócsíková 4. Rozhodovali: Gedeon,
Palovčák, vylúčené: 1:3, 7 m hody: 6/5 - 8/5

Florbal

Slovenská extraliga florbalistiek

play-off - finále (hrá sa na tri víťazstvá) - prvý zápas - sobota:

ŠK 98 Pruské - FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:9 po predĺžení (4:2, 2:3, 2:3 - 0:1) - stav série 0:1

Súvisiace články