Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Na snouborde nesúťažila takmer rok. Ledecká sa vrátila a hneď vyhrala

Ester Ledecká triumfovala na snouborde v paralelnom obrovskom slalome. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. dec 2020 o 22:09

Slovenský reprezentant nepostúpil z kvalifikácie.

SP v snoubordingu - Cortina d'Ampezzo (Taliansko)

Paralelný obrovský slalom:

Ženy

1.Ester LedeckáČesko
2.Selina JörgováNemecko
3.R. T. HofmeisterováNemecko

Muži

1.Roland FischnallerTaliansko
2.Aaron MarchTaliansko
3.Benjamin KarlRakúsko
49.Matej BačoSlovensko

CORTINA D'AMPEZZO. Taliansky snoubordista Roland Fischnaller a Češka Ester Ledecká sa stali víťazmi sobotňajších pretekov v paralelnom obrovskom slalome v Cortine d'Ampezzo, ktorými odštartoval nový ročník Svetového pohára.

Ledeckej sa podarilo triumfovať vo svojich prvých snoubordových pretekoch po takmer jedenástich mesiacoch.

Dosiahla celkovo 19. triumf v hodnotení snoubordového SP, sedemnásty v obľúbenej disciplíne. Vo veľkom finále uspela proti Nemke Seline Jörgovej.

Ledecká: Bola zábava tu jazdiť

V rámci Svetového pohára má 25-ročná "zimná obojživelníčka" na konte aj jedno prvenstvo v alpskom lyžovaní, vlani vyhrala zjazd v kanadskom Lake Louise.

Dvojnásobná olympijská šampiónka zvíťazila v Cortine štvrtýkrát v kariére, trikrát sa radovala v paralelnom obrovskom slalome a raz triumfovala v paralelnom slalome.

"Skvelé preteky. Chcem sa poďakovať organizátorom, ktorí odviedli úžasnú prácu. Obe trate boli veľmi podobné a navyše výborne pripravené. Bola zábava tu jazdiť. Z víťazstva mám obrovskú radosť," citoval Ledeckú oficiálny web Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Fischnaller: Som superšťastný

Už 40-ročný "matuzalem" snoubordových svahov Fischnaller vykročil za obhajobou malého glóbusu v paralelnom obrovskom slalome tým najlepším možným spôsobom.

"Jazdiť v Cortine je pre mňa zakaždým niečo špeciálne. Bol som tu siedmykrát, štyrikrát som vyhral a trikrát skončil druhý. Ak by som dnes dopadol horšie, bral by som to ako prehru.

Ale to sa nestalo a preto môžem byť superšťastný. Tento pocit môžeme mať všetci v našom tíme, keďže sme mali v najlepšej osmičke až piatich zástupcov," pochvaľoval si Fischnaller.

V talianskom stredisku mal svoje zastúpenie aj slovenský snoubording. Matej Bačo nepostúpil z 1. kola kvalifikácie, keď so stratou 4,31 sekundy na najrýchlejšieho muža eliminačných bojov a neskoršieho víťaza Fischnallera stratil 4,31 sekundy. Klasifikovali ho na 49. mieste z celkového počtu 65 štartujúcich.

Seriál pokračuje vo štvrtok 17. decembra v inom talianskom stredisku Carezze pretekmi v rovnakej disciplíne.

Súvisiace články