Momentka zo zápasu. (Autor: Jozef Šprocha, facebook MŠK)
Ivan Mriška|5. okt 2023 o 14:18

V Prievidzi vyhral favorit bez väčších problémov.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu.

Postup do štvrtého kola si vybojovali futbalisti druholigovej Považskej Bystrice, ktorí v štvrtoligovej Prievidzi vyhrali vysoko 6:1.

Favorit naskočil do zápasu výborne, keď už v 22. minúte vyhrával rozdielom triedy 3:0. Presadili sa Dušan Kucharčík, Gabriel Saulo Da Silva Chaves a Tobias Čongrády.

Ešte do prestávky pridali Kucharčík a Čongrády po ďalšom góle, a tak cez polčas svietil na tabuli pre domácich hrozivý stav 0:5.

V 57. minúte fauloval unikajúceho Mária Borisa pred šestnástkou brankár Prievidze Mikita Aktysiuk, za čo uvidel červenú kartu.

Po hodine spečatil Kucharčík hetrik a Považská Bystrica vyhrávala 6:0.

Aspoň čestný úspech Prievidze zaznamenal domáci kapitán Andrej Koryťák, ktorý upravil stav na konečných 1:6.

Do ďalšieho kola Slovnaft Cupu postupuje Považská Bystrica, ktorú možno čaká zaujímavý súper. Predstaví sa proti lepšiemu z dvojice Lehota pod Vtáčnikom / Trnava.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Prievidza - Považská Bystrica 1:6 (0:5)

Góly: 87. Koryťák - 11., 28., 61. Kucharčík, 13. Gabriel Saulo Da Silva Chaves, 22., 44. Čongrády.

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Považská Bystrica potvrdila rolu favorita. Možno ju čaká zaujímavý súper (Slovnaft Cup)