Druholigisti zaskočili tímy z najvyššej súťaže, dva duely rozhodli penalty

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica - ilustračná fotografia.
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|6. apr 2021 o 18:31

Z postupu sa tešia hráči Petržalky, Banskej Bystrice aj Košíc.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Petržalka postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára. V utorkovom dueli osemfinále zvíťazili v Topoľčanoch nad fortunaligovým FK Pohronie 2:1.

Všetky zápasy osemfinále sa vzhľadom na pandémiu koronavírusu hrajú v štyroch vybraných dejiskách v "bubline".

Petržalka sa v Topoľčanoch dostala do vedenia v 22. minúte po penalte Lukáša Gašparoviča, ešte do prestávky však vyrovnal Petr Galuška. Víťazný gól strelil v 77. minúte Michal Obročník.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zdolali Komárno 6:5 po jedenástkovom rozstrele. Duel v Senci sa v riadnom hracom čase skončil bez gólov.

Do štvrťfinále postúpili aj hráči Košíc. Vo Zvolene zvíťazili nad fortunaligovým ŠKF Sereď 4:2 po jedenástkovom rozstrele. Aj tento zápas sa po 90 minútach skončil bez gólov.

Víťazný zásah si pripísal v štvrtej sérii Matej Jakubek, v drese Serede nepremenili svoje pokusy hneď v úvode Stanislav Danko, a potom štvrtý v poradí Ondřej Machuča.

V prvom utorkovom zápase v Topoľčanoch si AS Trenčín poradil so Spartakom Trnava. Jediný presný zásah strelil v 57. minúte Milan Corryn.

Gól: 57. Corryn

Domov»Futbalnet»Druholigisti zaskočili tímy z najvyššej súťaže, dva duely rozhodli penalty