Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slováci si spravili hanbu, prehrali s Maďarmi!

Sportnet|Publikované 7. nov 2003 o 00:00

HOKEJ Maďarsko - Slovensko 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) na turenaji v BudapeštiBudapešť (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentantiprehrali v prvom zápase

HOKEJ Maďarsko - Slovensko 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) na turenaji v Budapešti

Budapešť (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti

prehrali v prvom zápase na medzinárodnom turnaji Astra Zeneca v Budapešti šokujúco s Maďarskom 2:4.

Slováci boli od úvodu zápasu aktívnejší, ale ich kombinácie brzdili húževnato hrajúci domáci hokejisti. Skóre otvorili Maďari zásluhou centra druhej formácie Ladányiho, slovenskí reprezentanti odpovedali už o dve minúty po strele obrancu Čakajíka. Domáci podporovaní vypredanou arénou produkovali deštruktívny defenzívny hokej na báze prakticky neustále stiahnutého kosoštvorca, ktorý robil zverencom Františka Hossu evidentné problémy. Slováci si aj tak vypracovali viacero sľubných príležitostí, ale napriek jasnej prevahe v počte striel (16:4) sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil - Slováci búšili do plných. Do vedenia dostal v polovici zápasu slovenský tím agilný Hudec, keď zachytil krížny pas domácich, zbavil sa brániaceho hráča a prekonal brankára Budaia. V závere druhej časti však maďarský kolektív slovenského trénera Dušana Kapustu dvomi gólmi otočil priebeh skóre, pričom svoj druhý gól strelil krídelník prvého útoku Pálkovics pri vlastnom oslabení. V záverečnej časti dobýjanie domáceho hradu nebolo úspešné, naopak, z rýchlej kontry sa zrodil štvrtý gól senzačného výsledku.

Góly: 6. Ladányi, 37. a 39. Pálkovics, 54. Ócskay - 8.

Čakajík, 30. Hudec. Slovensko: Sopko - Čakajík, Žabka, Podhradský, Graňák, Vantroba, Sloboda, Homér - Melichárek, Kukumberg, Pištek - Hudec, Sabol, Kováčik - Lažo, Kmiť, Školiak - Kováč, Šimurda, Sýkora.

Súvisiace články