Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šimčák odchádza z Michaloviec do Dunajskej Stredy

Na snímke vpravo hráč FC Spartak Trnava Martin Tóth a vľavo hráč MFK Zemplín Michalovce Milan Šimčák. (Autor: TASR/Roman Hanc)
SITA|Publikované 12. jún 2018 o 10:37

Na Zemplíne odohral vyše 70 ligových zápasov.


DUNAJSKÁ STREDA, MICHALOVCE. Futbalista Milan Šimčák sa stal v letnom transferovom okne prvou akvizíciou FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Dvadsaťdvaročný ľavý obranca (nar. 23. augusta 1995), ktorý prichádza z ďalšieho tímu najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce, podpísal s vedením klubu zo Žitného ostrova zmluvu na tri roky - do konca sezóny 2020/2021.

Kontrakt s bronzovým tímom uplynulého ročníka Fortuna ligy vstúpi do platnosti po úspešnej lekárskej prehliadke.

Šimčák: Najlepší krok v kariére

"Veľmi sa teším na novú výzvu. Možnosť obliekať si dres Dunajskej Stredy je zatiaľ najlepší krok v mojej kariére. DAC je podľa mňa jeden z najlepších klubov na Slovensku. Teším sa na to," vyhlásil Šimčák pre web svojho nového zamestnávateľa.

V Dunajskej Strede vyslovili spokojnosť s príchodom talentovaného hráča, ktorý bol v pondelok ešte na úvodnom zraze michalovského mužstva, ale iba v civile a odovzdať veci.

"Milan podával v drese Michaloviec dlhodobo veľmi kvalitné výkony a dovolím si povedať, že v uplynulej sezóne bol špičkou Fortuna ligy na svojom poste. Je ešte stále vekom mladý, napriek tomu má už množstvo skúseností s našou ligou, čo je vždy plusom v prípade príchodu nového hráča do tímu. Touto cestou by som chcel Milana privítať v našom klube a teším sa na našu spoluprácu," skonštatoval športový riaditeľ FC DAC 1904 Jan van Daele na margo akvizicíe.

Košický odchovanec

Košický rodák Šimčák je odchovancom KAC Jednota. V dorasteneckom veku sa presunul do Michaloviec, kde sa postupne prepracoval až do prvého tímu dospelých.

Na jar 2015 pomohol Zemplínčanom k postupu do najvyššej súťaže, odvtedy v nej počas troch sezón nazbieral 72 štartov a pripísal si 4 góly.

Na jar 2016 nastupoval aj v II. lige za košickú Lokomotívu, vtedajšiu farmu Michaloviec.

Šimčák najčastejšie hrá na ľavej strane obrany, nastúpil však už aj na poste stopéra či v stredovej formácii.

"Charakterovo je veľmi silný. Medzi jeho cenné devízy patrí aj rýchlosť, bojovnosť a taktická disciplína, výborný je v situáciách jeden na jedného," uvádza dunajskostredský klubový web.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.