Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Sezóna hokejovej Tipsport ligy nútene končí, Košice chceli pokračovať

Čierny scenár sa naplnil, sezóna hokejovej Tipsport ligy už pokračovať nebude. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|11. mar 2020 o 15:54

V Poprade potrebujú stabilizovať klub.

KOŠICE. Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku sa v sezóne 2019/20 nedohrá.

Zástupcovia klubov Tipsport ligy na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene rozhodli o jej predčasnom ukončení.

Pristúpili k tomu pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu a na základe pondelkového rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ktorý predbežne na dva týždne zakázal usporiadanie všetkých športových podujatí v krajine.

Predstavitelia klubov spoločne so šéfom Pro-Hokeja Richardom Lintnerom sa dohodli, že zostávajúce kolá nadstavbovej časti a ani play-off už tímy neodohrajú.

O tom, či sa udelí majstrovský titul, rozhodne Ligová rada v najbližších dňoch.

Banská Bystrica ako víťaz základnej časti dostane právo štartovať v budúcoročnej hokejovej Lige majstrov.

Po rozhodnutí ukončiť Tipsport ligu je vysoká pravdepodobnosť, že dôjde k predčasnému ukončeniu všetkých hokejových súťaží na Slovensku.

Po prestávke chceli sezónu dohrať

Zástupcovia HC Košice mali predstavu o dokončení tipsportligovej sezóny, ale rozhodnutie o jej predčasnom ukončení rešpektujú.

Športovému riaditeľovi Janovi Šťastnému je ľúto, že nebude zúročená 10-mesačná práca klubu a celého mužstva, zároveň však rozumie argumentom, pre ktoré sa kluby rozhodli ukončiť ročník.

Je mi to ľúto aj za všetkých v klube či fanúšikov," priznal.

Košický klub patril k tým, ktoré mali predstavu o dokončení sezóny, ktorá pred pár dňami dostala 14-dňovú „trhlinu" spôsobenú zákazom konania športových podujatí.

Napokon však provizórne riešenie nenastane.

Sme z toho zaskočení, ale rešpektujeme to. Na zvolenské stretnutie zástupcov klubov sme išli s tým, že sa po 14-dňovej prestávke pokúsime dohrať sezónu. Zrejme by sa však aj potom hralo bez divákov, čo by tiež nebol ideálny stav. Tie argumenty, prečo ukončiť sezónu predčasne, sú dané a nedá sa s tým nič robiť. Zasiahla vyššia moc. Musíme to prijať ako fakt, rešpektujeme to, ale zároveň sme sklamaní. Počas predošlých 10 mesiacov sme tvrdo pracovali na tom, aby sme našu snahu zúročili práve v období, ktoré malo onedlho nastať. Je mi ľúto za celú našu organizáciu, za sponzorov, za fanúšikov i za hráčov, že neuvidíme zápasy play-off," uviedol Šťastný pre TASR.

Ďalší program zatiaľ nepoznajú

Športový manažér košického klubu vstupoval do sezóny 2019/2020 s cieľom zlepšiť meno klubu po troch štvrťfinálových vypadnutiach.

Oceliarom" patrila v čase ukončenia sezóny 3. priečka a v klube už mysleli na vyraďovaciu časť.

Viacero hráčov dostalo oddych, aby ušetrili sily pred rozhodujúcou fázou sezóny.

Všetci v klube chcú, aby sa hokej hral, chcú hrať o niečo. Play-off je akoby za odmenu, tam chce hrať každý. Každý chce byť pri tom. Ale túto situáciu, ktorá nastala nielen na Slovensku, ale v celom svete, nevieme ovplyvniť. Čo môžeme robiť? Je potrebné si na rovinu povedať, že zdravie je na prvom mieste."

Nielen v košickom klube, ale aj v ďalších budú v najbližšom období riešiť otázku, ako budú vyzerať najbližšie týždne.

To v tejto chvíli vôbec neviem. Nemali sme žiadnu predstavu o tom, čo budeme robiť v takomto prípade. O konci sezóny sme nepremýšľali, nemáme záložný plán. Predpokladám, že v blízkej dobe si s vedením klubu sadneme a vyriešime to. Musíme sa k tomu postaviť zodpovedne a vyriešiť viacero otázok vrátane situácie s hráčmi, ktorí majú kontrakty," dodal Šťastný.

Jurínyi: Bez divákov by to bolo zničujúce

V úspech v rozhodujúcej časti sezóny verili aj v Poprade.

Tím trénera Petra Mikulu bol po 7. kole nadstavbovej časti na 4. mieste a hotoval sa mútiť vody v play-off.

„Sezóna bola pre klub dobre rozbehnutá. Mali sme dobrú výkonnosť, káder, a tešili sme sa, že prinášame radosť našim divákom.V plnej miere však rešpektujeme nariadenie štátu. Musíme sa k tomu postaviť veľmi zodpovedne, aby to klub nepoložilo. Na stretnutí vo Zvolene sme hľadali riešenia ako situáciu zvládnuť. Keď chceme mať na Slovensku hokej, tak kluby musia prežiť. Hrať hokej bez divákov je športovo nezaujímavé a ekonomicky zničujúce. Mali sme jasný cieľ,išli sme do toho naplno. Do nášho úspechu bolo obetované veľké množstvo úsilia. Prilákali sme ľudí späť na tribúny a to bol prvý faktor, že sa niečo môže podariť. Teraz bude najdôležitejší krok stabilizovať klub, aby sme situáciu prežili. Dôležité budú rozhovory s partnermi, čakajú nás rozhovory s hráčmi a mnoho ďalších vecí," poznamenal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články