Po predĺžení
Slovensko na MS v hokeji 2024

Samuel Hlavaj pred zápasom Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (86)
Samuel Hlavaj pred zápasom Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Šimon Čop|13. máj 2024 o 20:43

Samuel Hlavaj sa stal najlepším hráčom Slovenska pri výhre nad USA.

OSTRAVA. Keď bol v tretej tretine stav 4:1 a Hlavaj odrážal americké útoky sebavedomými zákrokmi, jeho prácu ocenili fanúšikovia v Ostravar aréne. Skandovali jeho meno a on im zamával.

Do konca tretej tretiny však kapituloval ešte trikrát. Slováci nevydržali nápor Američanov a vo skvelo rozbehnutom zápase neudržali trojgólové vedenie.

Tri góly v treťom dejstve ich však nezlomili. Keď prišlo predĺženie, strelili zlatý gól. Vyhrali 5:4.

Vtedy si Samuel Hlavaj povedal "vau". A zrejme si to isté povedal, keď mu po pamätnom víťazstve udelili cenu pre hráča zápasu. Pochytal 39 striel hokejistov z NHL.

Ako hodnotíte dnešné stretnutie?

Výborne som sa cítil na ľade už od začiatku zápasu. Ku koncu som mal trošku kŕče, ale dalo sa to v pohode zvládnuť. Išiel som dostupovať, zrazu ma pichlo v stehne, ale našťastie je to dobré.

Kedy ste si uvedomili, že je to váš zápas?

Ako zápas plynul, tak som naberal na sebavedomí, išiel som krok po kroku až do víťazného konca. Sústredil som sa na seba. Chalanov som neriešil.

Šimon Nemec oslavuje gól v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
Šimon Čop13.05.20241
NemecŠimon Nemec bol najvyťažovanejším hráčom v zápase USA - Slovensko.
Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.rozhovor
Boris Vanya13.05.202416
SlafkovskýSnažili sme sa, aby sme sa nedali vyprovokovať, vravel po zápase proti USA Juraj Slafkovský.
Šimon Čop13.05.20242
HlavajSamuel Hlavaj sa stal najlepším hráčom Slovenska pri výhre nad USA.
Brankár Samuel Hlavaj v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
Miloslav Šebela13.05.20242
ExpertiMužom zápasu bol brankár Samuel Hlavaj.
Ondrej Rusnák.analýza
Ondrej Rusnák13.05.2024
RusnákTretí duel hodnotí Ondrej Rusnák.
Martin Pospíšil (vľavo) a kapitán USA Brady Tkachuk počas MS v hokeji 2024.
Miroslav Kováčik13.05.2024
TkachukBrady Tkachuk sa bitiek v NHL rozhodne nebojí.
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
13.05.20242
ZnámkovanieSlovensko vo svojom treťom zápase v skupine B na MS v hokeji 2024 zdolalo USA.
13.05.20242
Radosť slovenských hokejistov v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
13.05.2024
GólySlovenskí reprezentanti hrali svoj tretí zápas na MS v hokeji 2024. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.
13.05.2024
Víťazná radosť slovenských hokejostov v predĺžení v zápase základnej B-skupiny USA - Slovensko .
13.05.2024
VideoVideo, zostrih a góly zo zápasu skupiny B Slovensko - USA na MS v hokeji 2024 dnes.
13.05.2024
Samuel Hlavaj, Kevin Hayes a Martin Fehérváry v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
13.05.2024
ŠtatistikyPozrite si rozšírené štatistiky slovenského tímu v zápase skupiny B na MS v hokeji 2024: Slovensko - USA.
13.05.2024
Tomáš Tatar v zápase Slovensko - USA v skupine B na MS v hokeji 2024.
13.05.2024
TabuľkaPozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024. Na ktorom mieste je Slovensko po zápase proti USA?
13.05.2024
Momentka z prípravného zápasu na MS v hokeji 2024 Slovensko - USA
13.05.2024
BilanciaPozrite si vzájomnú bilanciu Slovenska a USA pred zápasom v skupine B na MS v hokeji 2024.