MICHALOVCE. Gerhard Puchír priniesol tento šport do Michaloviec, založil klub FBK, ktorý má už vyše dvesto členov. Ženy účinkujú v extralige, na scénu sa vracajú aj muži.
V posledných rokoch sa športovým priaznivcom pod Tatrami čoraz viac do povedomia dostáva halový kolektívny šport s názvom florbal. Čím viac pôjdeme na západ, tým je populárnejší.
Na východnom Slovensku je stále ešte v plienkach, no aj tu sa už rýchlo rozširuje, veď ženský majstrovský titul v minulej sezóne poputoval do Spišskej Novej Vsi.
Medzi elitou už tretí rok hrávajú aj florbalistky Michaloviec, ktorých výkonnosť každým rokom stúpa. Práve na Zemplíne sa začali tomuto športu venovať na východe medzi prvými.
Inšpirácia u susedov
Na budúci rok ubehne desaťročie od vzniku Florbalového klubu (FBK) Michalovce. Jeho zakladateľom sa stal učiteľ Gerhard Puchír.
„Raz sme boli v Česku, kde sme tento šport odpozorovali. Dovtedy som ho registroval len v rámci vysokej školy alebo v časopisoch. S partiou kamarátov sme ho začali hrávať rekreačne do telocvične, len tak pre zábavu. V Michalovciach sme sa mu začali intenzívnejšie venovať v školskom roku 2006/07 na ZŠ T. J. Moussona, na ktorej učím. Žiakom sa hneď zapáčil. Hneď začali zbierať aj úspechy, keďže v tom čase na Slovensku veľa družstiev nebolo. Vtedy na východe hrali florbal len v Košiciach, kde fungoval tamojší Akademik TU,“ vrátil sa pár rokov dozadu Puchír, ktorého pokojne môžeme nazvať priekopníkom florbalu na Zemplíne.
Majú päť trénerov
Rodákovi z Levoče florbal okamžite učaroval a stal sa pevnou súčasťou jeho života. Počas roka je len málo dní, keď s ním nie je spätý.
















