Výborný výkon slovenskej K4, z rozjazdy postúpila priamo do semifinále

Slovenská K4 v rozjazde na 500 m na OH 2020 / 2021 v Tokiu.
Slovenská K4 v rozjazde na 500 m na OH 2020 / 2021 v Tokiu. (Autor: TASR)
Sportnet|6. aug 2021 o 04:20

Boj o medaily absolvujú v sobotu ráno.

TOKIO. Slovenský tím K4 v zložení Samuel BalážDenis MyšákErik Vlček a Adam Botek obsadil v druhej rozjazde v pretekoch na 500 metrov skvelé 2. miesto a postúpil priamo do semifinále. 

Lepší čas v druhej rozjazde dosiahli iba Španieli, aj to len o 149 tisícin sekundy. Iba dve lode si na kanáli Sea Forest Waterway vybojovali priamy postup do semifinále, ďalšie tri v poradí Kanaďania, Rusi a Maďari, budú musieť ešte v piatok zabojovať vo štvrťfinále.

Z prvej rozjazdy si priamy postup do semifinále zaistili Nemci a Austrálčania. Sobotňajšie semifinále má štart o 3.21 h SELČ, finálový boj o medaily príde na rad o 5.37 h SELČ.

Slováci nemali najlepší štart

Slováci podali v druhej rozjazde na 500 m v konkurencii štyroch ďalších lodí skvelý výkon. Krátko po štarte bolí síce až štvrtí, ale neskôr ako jediní reálne konkurovali Španielom na prvom mieste.

V polovici trate už boli zverenci Petra Likéra na druhom mieste a napokon ešte výrazne zvýšili svoj náskok pred Kanaďanmi a Rusmi.

Maďari po nevydarenom úvode svoju jazdu predčasne "zabalili" a do cieľa prišli o takmer 13 sekúnd za víťaznými Španielmi.

O medaily v zmenenej zostave

Slováci sú v disciplíne K4 na 500 m tohtoroční vicemajstri Európy z poľskej Poznane a bronzoví medailisti z majstrovstiev sveta spred dvoch rokov z maďarského Szegedu. Práve tam získali miestenku pre účasť na OH v Tokiu, kde patria do užšieho okruhu kandidátov na medaily.

Práve K4-ka je dlhodobo najúspešnejšia slovenská loď v konfrontácii so svetovou špičkou. Z olympijských hier má v novom tisícročí na konte už tri medailové zásahy. V Aténach 2004 to bol bronz, v Pekingu 2008 aj Riu de Janeiro 2016 striebro. Vo všetkých troch prípadoch však išlo o 1000-metrovú vzdialenosť.

V porovnaní s Riom pred piatimi rokmi v slovenskej lodi naďalej sedí len dvojica Erik Vlček a Denis Myšák. Juraj Tarr a Tibor Linka už ukončili svoje kariéry, aktuálne ich nahradili Samuel Baláž a Adam Botek.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Rýchlostná kanoistika»Výborný výkon slovenskej K4, z rozjazdy postúpila priamo do semifinále