Získa Slovensko štvrtú medailu? Štvorkajak postúpil do finále

Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek na LOH Tokio 2020 / 2021.
Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA|7. aug 2021 o 05:00 (aktualizované 7. aug 2021 o 05:16)

V semifinále boli od Slovákov lepší iba Nemci.

TOKIO. Slovenský štvorkajak si vybojoval postup do finále pretekov K4 na 500 m na olympijských hrách v Tokiu.

Slovenský tím v zložení Samuel BalážDenis MyšákErik Vlček a Adam Botek sa v konkurencii lodí z Nemecka, Bieloruska, Ruska a Číny po slabšom úvode prebojoval na druhé miesto, kde aj finišoval v čase 1:23,799 min za víťaznými Nemcami.

Slováci stratili menej než sekundu

Kvarteto v zložení Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher a Max Lemke zvíťazilo pred slovenskou zostavou o 750 tisícin sekundy.

Tretí prišli do cieľa Bielorusi a štvrtí reprezentanti Ruského olympijského výboru. Všetky tieto lode postúpili do A-finále, ktoré je na programe od 5.37 hod.

Chýbať tam budú iba Číňania, ktorí skončili v prvom semifinále na poslednom piatom mieste.

V druhom semifinále dominovali Španieli pred Austrálčanmi, Maďarmi a reprezentantmi Portugalska. Do bojov o medaily nepostúpili poslední Kanaďania.

Štvorkajak môže získať štvrtú medailu

Slováci sú v disciplíne K4 na 500 m tohtoroční vicemajstri Európy z poľskej Poznane a bronzoví medailisti z majstrovstiev sveta spred dvoch rokov z maďarského Szegedu.

Práve tam získali miestenku pre účasť na OH v Tokiu, kde patria do užšieho okruhu kandidátov na medaily.

Práve K4-ka je dlhodobo najúspešnejšia slovenská loď v konfrontácii so svetovou špičkou. Z olympijských hier má v novom tisícročí na konte už tri medailové zásahy.

V Aténach 2004 to bol bronz, v Pekingu 2008 aj Riu de Janeiro 2016 striebro. Vo všetkých troch prípadoch však išlo o 1000-metrovú vzdialenosť.

V porovnaní s Riom pred piatimi rokmi v slovenskej lodi naďalej sedí len dvojica Erik Vlček a Denis Myšák. Juraj Tarr a Tibor Linka už ukončili svoje kariéry.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Rýchlostná kanoistika»Získa Slovensko štvrtú medailu? Štvorkajak postúpil do finále