Sobota, 15. mája, 2021Meniny má Žofia, Sofia

Sporná penalta v prospech Slovana? Rozhodca nepochybil, vraví komisia

Zápas ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina. (Autor: TASR)
TASR, hup|25. mar 2021 o 20:15

Slebodník pridržal Medveděva za ruku, vysvetlil Ružbarský.

BRATISLAVA. Rozhodca Peter Ziemba nepochybil. Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) potvrdila, že pokutový kop v prospech Slovana Bratislava v nedávnom súboji s MŠK Žilina vo štvrtej minúte nadstaveného času bol správne nariadený

Útočník Slovana Rafael Ratao z bieleho bodu vyrovnal na konečných 2:2 a Žilina doslova v posledných sekundách zápasu prišla o víťazstvo na trávniku obhajcu titulu.

"Komisia rozhodcov sa po dôkladnej analýze daného momentu stotožnila s rozhodnutím pozorovateľa rozhodcov. Rozhodnutie o pokutovom kope bolo správne.

Slebodník pridržal Medveděva za ruku. Brániaci hráč narušil pohyb útočiaceho a týmto zmaril sľubnú akciu súpera. Došlo k priestupku zo strany brániaceho hráča," vysvetlil Marián Ružbarský na facebookovom profile Šport v RTVS.

V sobotňajšom súboji na Tehelnom poli boli nariadené dovedna tri pokutové kopy, dva v prospech Bratislavčanov a jeden pre Žilinčanov.

Po 2. kole skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy je Slovan Bratislava suverénne na čele tabuľky s náskokom 11 bodov pred FK DAC 1904 Dunajská Streda. Tretí MŠK Žilina zaostáva o 17 bodov.

Súvisiace články