Prešovčania na Podbrezovú nestačili

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|6. máj 2017 o 20:58

Železiari v zápase s posledným Prešovom bojovali aj o pohárovú Európu.

POPRAD, PREŠOV. Železiari v NTC Poprad na pôde posledného Prešova od úvodu naznačovali, že chcú bojovať o pohárovú Európu. Mali viac z hry, boli aktívnejší.

V 10. minúte v stopercentnej šanci z päťky prestrelil Viazanko. A tak sa hostia ujali vedenia až v závere polčasu.

Trebuňák v pokutovom území fauloval Turňu a z nariadenej penalty suverénne otvoril skóre Kochan.

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová: fotogaléria

6.5.2017

Hostia mali vyloženú šancu aj 55. minúte, Viazanko po brejku urobil Talianovi kľučku, ale pri zakončení trafil do obrancu.

Opora ŽP Šport si všetko vynahradila v 70. minúte.

Po veľmi peknej kombinačnej akcii Podia s Kochanom do odkrytej bránky mohol zakončiť práve Viazanko - 2:0 pre hostí.

Podbrezovčania potom kontrolovali priebeh a Prešovu nedovolili dostať sa do žiadneho tlaku.

Z Popradu si odviezli veľmi dôležité body v boji o Európsku ligu UEFA 2017/2018.

Štatistika

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:1)

Góly: 43. Kochan (z 11 m), 70. Viazanko. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Micherda, Petko - Polievka, Kostelný, Vajda, 284 divákov.

zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Talian - Petko, Dzurík, Kerestes, Kačala, - Kubus (65. Katona), Micherda, Hovančík, Trebuňák (82. Straka) - Streňo, Rolinc

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Turňa, Krivák, Kostelný, Dordevič - Vajda, Podio - Viazanko, Kochan (84. Kuzma), Polievka (56. Mikuš) - Bernardina (89. Kupčík)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po sobotňajších stretnutiach 30. kola:

11. Prešov 27 3 9 15 15:55 18

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.