Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovčan Pribula je európskym veterinárnym šampiónom

M. Pribula uspel s koníkmi Colo Loco a Clarengo. (Autor: LAMI)
Ján Leško|Publikované 9. sep 2020 o 12:29

Získal prvenstvá v družstvách i jednotlivcoch.

PREŠOV. Milan Pribula je nielen majiteľom Jazdeckého klubu Reitgroup Pribula Prešov, ale aj jeho trénerom a aktívnym pretekárom.

Parkúrovému jazdeckému športu sa venuje profesionálne a z domácich i zahraničných podujatí doviezol množstvo významných ocenení.

Naostatok Milan Pribula štartoval so svojimi koníkmi na majstrovstvách Európy veterinárnych lekárov, zároveň piatom kole pretekov Danube Summer Cup 2020 v Šamoríne za účasti vyše tristo súťažiacich koňov a jazdcov z Česka, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka, Belgicka a Slovenska.

Vo finále zajazdil bez trestných bodov

Ani v takejto plejáde sa M. Pribula nestratil. Preteky v Šamoríne odštartovala dvojkolová súťaž družstiev zložená zo štyroch členov každého z nich.

Slovensko reprezentovalo kvarteto M. Pribula z JK Reitgroup Pribula Prešov na koni Colo Loco a jazdci klubu Vethorses M. Hreus, P. Mackovjak a O. Michalková.

Títo pretekári prešli súťažou bez jediného trestného bodu a stali sa veterinárnymi šampiónmi Európy.

„V kategórii jednotlivcov som prešiel finálovými jazdami síce bez trestných bodov, ale bol som pomalší a skončil napokon piaty. V súťaži Mini – Maxi, zloženej z troch dvojskokov sa po každom kole pripočítalo plus pätnásť centimetrov. Po zhodení prekážky jazdec nepostúpil do ďalšieho kola. Na výške prekážky 185 centimetrov sme vo finále ostali dvaja. Môj súper I. Šulek so svojím koňom prekážku úspešne nezdolali. Zato ja s koňom Clarengo sme sa cez ňu preniesli bez kontaktu a tak sa stali víťazmi,“ zrekapituloval výsledky na európskom šampionáte veterinárnych lekárov Milan Pribula.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.