Prešov výkon nezopakoval, Považanov však opäť jasne zdolal

Prešovský krídelník Dávid Michalka mal dvojnásobnú radosť. Z víťazstva i narodeného syna. (Autor: TASR)
Ján Leško|13. sep 2020 o 11:49

Michalka venoval gól prvorodenému synovi.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedávnom finále Slovenského pohára v Bardejove nad Považskou Bystricou po kvalitnom výkone rozdielom osemnástich gólov.

V druhom kole Slovnaft handball extraligy mal súboj tradičných slovenských rivalov už podstatne vyrovnanejší priebeh.

Často chybili, veľa pozahadzovali

Pätnásťnásobný majster republiky a obhajca titulu Tatran Prešov síce súpera z Považia v domácom prostredí zdolal, avšak už „len“ o deväť gólov a po podstatne slabšom výkone.

Favorit pritom v domovskej Tatran handball arene začal sľubne.

Sebavedomo v obrane i v útoku, a tak hneď v úvode po nápaditých ťahoch i zakončení Fižuleta, dobrej práci na bránkovisku súpera a koncovkách pivota Jaballaha, viedol Tatran 5:1.

Jednoduchý a účelný spôsob hry ale nemal dlhé pokračovanie.

Prešov začal razom kopiť ťažko pochopiteľné chyby v útočnej fáze.

Zbytočne a neraz i ľahkovážne strácali jeho hráči loptu, z čoho začal súper ťažiť.

Považania akoby na takéto momenty v podaní domácich čakali. Tie prichádzali pomerne často, a tak z nich ťažili.

Dve minúty pred prestávkou po góle Juráka dokonca vyrovnali priebežné skóre na 11:11.

Záver prvej časti ale patril znovu Tatranu, ktorý si stihol vypracovať trojgólový náskok.

K spokojnosti domáceho tábora to ale malo stále ďaleko.

Čiastočné zlepšenie po umytí hláv

Počas prestávky bolo v kabíne Tatrana Prešov zrejme „umývanie hláv“, pretože domáci tím aj po určitých korektúrach v zostave herne ožil.

Hru v útočnej fáze síce zrýchlil, no stále v niečom chybil a hlavne, aj z vyložených streleckých pozícií hráči Tatrana zahadzovali a dvakrát neuspeli ani z pokutových hodov.

Napokon ale rolu favorita splnili.

„Nechcem hľadať alibi tým, že sa budem vyhovárať na tvrdé tréningy počas týždňa pred týmto zápasom. Hráči sa aj po väčšej záťaži musia vedieť koncentrovať na výkon, zvládnuť desať minút na ihrisku a potom si vydýchnuť na lavičke. Cez prestávku som to mužstvu náležito 'vysvetlil' a v druhom polčase to bolo už o čosi lepšie,“ vravel po stretnutí tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

Podľa Fižuleta Považanom dosť nahrávali

Jedným z hráčov, ktorí toho na ihrisku dosť odtiahli, bola aj slovinská stredná spojka Tatrana Prešov Lucijan Fižuleto.

„Vo finále pohára to bola naša jednoznačná záležitosť. Považská Bystrica bola našou agresívnou a rýchlou hádzanou zjavne zaskočená. Do Prešova ale prišla zjavne viac motivovaná a najmä už lepšie na naše herné činnosti pripravená. Bardejovské finále si určite dobre naštudovala, preto nám dala v THA viac zabrať. Pravda je ale taká, že úlohu sme im tentoraz zľahčili sami našimi častými a mnohými hrubými chybami. Nuž a keď sme nepremenili množstvo vyložených šancí, tak výsledok v náš prospech nemohol byť taký jednoznačný ako pred časom v pohári. Taký je však šport. Výkonom sme tentoraz nepresvedčili, teší aspoň výhra. Myslím, že v ďalších zápasoch, najbližšie v Bratislave i potom doma s Crows Košice, to bude v našom podaní už herne podstatne lepšie.“

Myšlienky delil medzi klub a nemocnicu

Extraligový zápas s Považanmi bol svojím spôsobom výnimočný pre prešovské ľavé krídlo Dávida Michalku.

Päť minút po polnoci z piatka na sobotu mu manželka Miriam porodila prvorodeného synčeka Dávida juniora.

„To viete, myšlienky som delil na povinnosti v klube a myslel na diaľku na manželku i malého Dávidka, ktorého porodila v nemocnici v Partizánskom. Na zápas som nastupoval so zvláštnymi pocitmi, avšak profesionálne. Túžil som po momente, kedy dám gól, ktorý by som venoval synovi. Tá chvíľa prišla jediný raz v zápase. Naša hra nebola tentoraz taká, ako sa od nás očakávalo. Ja som však vďačný za to, že som hral, skóroval, že sme vyhrali a po zápase môžem ísť za manželkou a synčekom,“ narýchlo zo seba dostal po stretnutí sa náhliaci D. Michalka.

Fakty

Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 27:18 (14:11)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 1, Santos 5, Linhares 4, Rečičár 1, Hozman 1, Fižuleto 2, Michalka 1, Grzentič 1, Hernández 4/2, Jaballah 4, Carapkin 3. Najviac gólov za MŠK: Vallo 5/2, Ivanycja a Jurák po 4.

Pokutové hody: 4/2 – 2/2. Vylúčení: 4:5. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 178.

Domov»Sportnet na východe»Prešov výkon nezopakoval, Považanov však opäť jasne zdolal