Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|Publikované 26. jan 2018 o 19:15

Získali iba bod, podľahli v samostatných nájazdoch.

POPRAD. Popradčania proti Novým Zámkom vybehli s uzdraveným Arne Krotákom, ktorý sa do zostavy "kamzíkov" vrátil po dlhej pauze.

Do vedenia sa hostia dostali v 7. minúte, keď na modrej tvrdo napriahol Hřebejk. Jeho strelu ešte nešťastne tečoval obranca Petran.

Vyrovnanie prišlo v 14. minúte z hokejky Štraucha, ktorý Baroša obstrelil popri vyrážačke.

Divoká druhá tretina

Divoký priebeh priniesla druhá tretina. Nové Zámky išli opäť do vedenia v 30. minúte zásluhou Kasparsa Saulietisa. Ten šikovne obkorčuľoval bránku a popod betóny Corbeila dostal puk za bránkovú čiaru - 1:2.

Hostia viedli iba 12 sekúnd. Hneď po buly pálil na Baroša Fabian a Heizer pohotovou dorážkou vyrovnal. Vývoj ako na hojdačke pokračoval ďalej.

O necelú minútu viedli hostia aj po tretí raz v zápase. Pred Corbeila sa natlačil Zbořil, puk do siete ale prepasíroval až Lukáš Jurík - 2:3.

Rovnovážny stav zariadil na konci 32. minúty dôraznou strelou Petran.

Rozhodla štvrtá séria nájazdov

V úvode tretieho dejstve hákoval Hruška domáceho hráča Krotáka a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, v ktorom popradská ikona neuspela.

Keď hráči oboch mužstiev nepremenili na gól viacero presilových hier, stretnutie smerovalo do predĺženia.

V ňom mali výhodu pokračujúcej početnej výhody Popradčania, McDowellova strela zazvonila iba na Barošovej bránke.

Rozhodnutie preto padlo v samostatných nájazdoch, v ktorých extra bod pre hostí vystrelil Saulietis vo štvrtej sérii.

Povedali po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Zápas bol smolný, dali sme si dva vlastné góly. A tie tyčky... Neviem čo si mám myslieť o niektorých verdiktoch, som z toho v šoku. Súper mal na trestných strieľaniach lepších hráčov, dali dva góly, my len jeden. Verím, že sa šťastie prikloní v ďalších zápasoch na naše hokejky."

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Do zápasu sme vstúpili dobre, chceli sme hrať zo zaistenej obrany. V druhej tretine nás súper na 10 minút zatlačil, ale brankár nás zachránil. Tretia tretina bola vyrovnaná a v nájazdoch sme dali dva góly."

Štatistika

HK Poprad - HC Zámky 3:4 pp a sn (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Štrauch (Svitana), 30. Heizer (Fabian, Petran), 32. Petran (Buc, Heizer) - 7. Hřebejk (L. Jurík, Jass), 30. Saulietis,31. Jurík (Zbořil), rozhodujúci nájazd Saulietis.

Rozhodovali: Lauff, Kalina - Jobbágy, Gajan,

vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,