Tréner Popradu Peter Mikula.
Tréner Popradu Peter Mikula. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|8. mar 2020 o 19:46

Uspeli už v treťom dueli za sebou.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad vyhrali v nadstavbovom 7. kole v skupine o 1.-6. miesto nad HK Dukla Trenčín 3:0.

Poprad uspel v treťom dueli za sebou.

Priebeh stretnutia

V Poprade sa od úvodu hralo bez tempa a nasadenia. Veľké šance zahodili Takáč a po ňom aj Svitana.

Do vedenia šli domáci gólom do šatne v 20. minúte. Mercier posunul puk do jazdy Lapšanskému a ten sa bekhendom nemýlil 1:0.

Aj druhú tretinu začali lepšie domáci. Veľkú príležitosť nepremenil po Svitanovej prihrávke Bjalončík.

O chvíľu však Popradčania predsa len odskočili na rozdiel dvoch gólov. Z prihrávky Svitanu ťažil Réway, Tomek nemal šancu zasiahnuť.

"Vojaci" z Trenčína si ani v prostrednej časti hry nevypracovali gólovú šancu. Brankár "kamzíkov" bol prakticky bez práce.

Jalový výkon hostí pokračoval aj v tretej tretine. Domáci kontrolovali hru a Trenčanov k ničomu nepúšťali.

Pri náznaku platonického tlaku "vojakov" si vzala popradská lavička oddychový čas.

V závere si nervy na uzde neudržal Mikyska, ktorý navyše inkasoval aj 10-minútový osobný trest.

V presilovke Popradu najprv Vošvrda vychytal trenčiansku dvadsaťdvojku a z protiútoku poistil víťazstvo "kamzíkov" utešenou strelou Zagrapan.

Brankár Popradu si proti Dukle udržal šieste čisté konto v sezóne.

Hlasy trénerov

Peter Mikula, tréner Popradu: "Prvá tretina bola vlažná a potom sme začali dominovať. Mali sme dobrú medzihru, vyhrávali sme osobné súboje. Tretia tretina bola taká ako v Trenčíne, asi sme sa báli, aby sme to nepokazili ako v Trenčíne, ale dokázali sme to ustáť, Vošvrda nás podržal. Vyhrali sme zaslúžene."

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Zápas sme totálne pokazili. Prvých desať minút bolo vlažných, Poprad nakopli k výkonu dve presilovky a potom dominovali. Potom som náš tím dlho nevidel tak zle hrať. Prehrávali sme osobné súboje, nevypracovali sme si ani jednu šancu. Tretia tretina mala bojovnosť z našej strany, ale Poprad nepripustil drámu."

Štatistika

7. kolo - A-skupina o 1.-6. miesto:

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Lapšanský (Mercier), 24. Réway (Svitana), 58. Zagrapan (Mercier). Rozhodovali: Výleta, Fridrich - Smrek, Gegáň, vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Mikyska (Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2331 divákov.

Poprad: Vošvrda - Larkin, Erving, Chovan, Ulrych, Brejčák, Kozák - Svitana, Réway, Handlovský - Vandas, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Mercier - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko,

Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Brodeur, Stacha, Sládok, Bokroš, Kajínek - Sojčík, Mikyska, Valach - Hecl, Paukovček, Sádecký - Hlinka, Špirko, Bartovič - Krajč, Švec, Ferényi