Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Pohoda vo Veľkom Horeši by bola väčšia, keby dávali viac gólov

Skúsený Róbert Zeher. V jeseni sa strelecky presadil šesťkrát. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 21. nov 2014 o 00:00

Hoci je Veľký Horeš druhý, jeho tréner nie je úplne spokojný. Zvonku nosili málo bodov.

Hoci je Veľký Horeš druhý, jeho tréner nie je úplne spokojný. Zvonku nosili málo bodov, preto nie sú najvyššie.

VEĽKÝ HOREŠ. Hovorí sa, že druhá sezóna vo vyššej súťaži býva pre vlaňajšieho nováčika kritická.

To však vôbec neplatí pre futbalistov Družstevníka Veľký Horeš, ktorý nadviazal na výkony z minulého ročníka a opäť sa pohybuje na špici pelotónu.

Po jesennej časti štvrtej ligy skupiny Juh figuruje na druhom mieste s iba trojbodovou stratou na lídra zo Šace.

Ambicióznemu celku z juhu Zemplína sa však táto pozícia máli...

Chceli byť prví

Vlani skončili Veľkohorešania ako nováčik v bývalej piatej lige na výbornom treťom mieste, no bronz sa im málil.

Vymenili trénera, keď Štefana Breza nahradil Emil Sudimák, a zopár zmien sa udialo aj v kádri (pribudli skúsení Erik Takáč, Róbert Zeher, neskôr aj talentovaný Patrik Babiák).

Výsledkom toho je po jeseni posun o jednu priečku hore a 34 bodov (10 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 31:7, v tabuľke pravdy +10).

„Ak by som to mal brať z pohľadu tabuľkového i toho, že máme najmenej prehier a dostali sme aj najmenej gólov, tak dalo by sa hovoriť o spokojnosti. Ale naším cieľom je postup, a keď to chceme naplniť, tak musíme skončiť prví. Na tej priečke nie sme, preto nie je ani úplná spokojnosť,“ rozhovoril sa lodivod Družstevníka E. Sudimák, ktorého zverenci dominovali na domácej pôde v Čiernej nad Tisou, kde nestratili ani bod (skóre 27:1).

Nepremieňali šance

Ďaleko od ideálu však mali výsledky dosiahnuté na súperových ihriskách, odkiaľ si mužstvo priviezlo iba dve výhry.

„Vonku sme získali len desať bodov. Až štyrikrát sme remizovali a práve tam vidím príčinu, že sme druhí. Mali sme z tých zápasov vyťažiť viac. Stále sme sa snažili hrať otvorený futbal, dokonca aj na pôde prvej Šace. Vytvárali sme si šance, ale nepremieňali ich. Mužstvá proti nám hrali takmer vždy zozadu, bolo ťažké sa cez ich defenzívu presadiť, ale ak chceme byť prví, tak tie duely vonku musíme zvládať lepšie. Ak by sme dali u súperov viac gólov, mali by sme na konte aj viac bodov a naša debata by teraz bola ešte veselšia,“ hovoril E. Sudimák.

Kvalitu defenzívy Družstevníka potvrdzuje aj fakt, že tím si až v jedenástich prípadoch udržal čisté konto! Čo môžeme vo Veľkom Horeši očakávať v zimnej prestávke?

„Chceli by sme káder skonsolidovať a rozšíriť ho, lebo je úzky. Ak je širší, tak sa aj lepšie pracuje a zvýši sa i konkurencia. V jari sa budeme snažiť, aby sme dopadli lepšie ako na jeseň.“

Súvisiace články