Pod Dubňom to nebola hra mačky s myšou

K lopte má najbližšie žilinský Kaša. Stíha ho nová tvár v drese VSS, Rus Andrejev. (Autor: tasr)
Rudolf Rondzik|Publikované 16. sep 2016 o 00:00

Futbalisti VSS Košice odohrali v Žiline dobrý zápas.

KOŠICE. Letmý pohľad na výsledok tretieho kola Slovnaft cup medzi lídrami prvej a druhej ligy, Žilinou s VSS Košice (3:0), by našepkával, že išlo o jednoznačnú záležitosť kandidáta na titul.

„Kdeže,“ oponoval vedúci košického tímu Roman Šimko a jedným dychom pokračoval:

Myslím, že sme prispeli k peknému duelu, čo po zápase ocenil i kouč domácich Adrián Guľa, ktorému sa páčilo, že sme hrali otvorený a odvážny futbal. Rozhodujúcimi momentami pre konečný výsledok sa stali situácie v 43. a 44. minúte, keď sme inkasovali dva zlepené góly tesne pred odchodom do šatní a po návrate z nich sme už nenašli adekvátnu odpoveď a nedokázali sme konečný rezultát zvrátiť.“

Pozerateľný futbal hostí

Pri pohľade do základnej zostavy by sa dalo povedať, že Košičania postup obetovali najmä skúške ruských posíl Ivanova a Andrejeva. Krst ohňom nechali podstúpiť aj Kotěrovi v bráne. Všetci traja odohrali plný počet minút.

„Obeťou by som to určite nenazval, lebo i napriek tomu, že sme nechali oddychovať Šinglára, Tótha či Trebuňáka, chceli sme sa o postup zdravo pobiť. Lenže kedy inokedy by sme im na overenie kvalít mohli poskytnúť taký priestor? A ukázalo sa, že naše očakávanie malo reálny základ. Škoda spomínanej dvojminútovky v závere prvého polčasu. Na druhej strane treba povedať, že všetci traja novici sa predviedli v dobrom svetle. Sergej Ivanov sa ukázal silný na lopte so zmyslom pre rýchlu kombináciu, Nikita Andrejev bol zase platný svoj rýchlosťou na čiare a Jakub Kotěra predviedol niekoľko dobrých zásahov, keď zlikvidoval nádejné šance Žiliny."

Mladí ruskí ofenzívni futbalisti potrebujú nabrať ešte trochu fyzickej sily a môžu byť platné posily.

"Jakub za góly veľmi nemohol. Naopak, mali sme pocit, že padli po ofsajdových akciách. Ale na to sa nevyhovárame, boli to hraničné situácie, ktoré z nášho pohľadu vyzerali sporne. Dôležité pre nás bolo, že sme s vedúcim tímom najvyššej súťaže držali krok futbalovým umením. Nezavreli sme sa pred vlastným pokutovým územím, ale hrali sme pozerateľný futbal. A to sme si umelú trávu pred týmto zápasom ani raz nevyskúšali. Aj keď má na ňu každý svoj názor, prírodná je prírodná, napriek tomu, že tá žilinská je naozaj kvalitná a venujú jej dostatočnú starostlivosť. Samozrejmosť je polievanie pred rozcvičkou, pred zápasom i pred začiatkom druhého polčasu. Proste, hektolitre vody,“ priblížil zaujímavosť zo štadióna pod Dubňom Roman Šimko.