Oceliarom na víťazstvo nad baranmi nestačili ani dva góly Nagya

Sportnet|30. nov 2018 o 20:27

Košičania ťahali za kratší koniec.

Tipsport liga: Banská Bystrica - Košice: fotogaléria

30.11.2018

BANSKÁ BYSTRICA, KOŠICE. V šlágri 28. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolala Banská Bystrica Košice 3:2 po predĺžení.

Priebeh stretnutia

Deň predtým zažili domáci s dvadsiatkou gólové hody a už v 34. sekunde na ne nadviazali. Stačilo, aby sa Faille dobre zorientoval pred bránkou a už ležiac na ľade pretlačil puk za chrbát Habala.

Vydarený úvod sa prejavil aj v ďalšom priebehu, "barani" si utvorili trvalý tlak a Košičania nevedeli poriadne, kam skôr skočiť. V 17. minúte sa Faille opäť gólovo presadil, no iným spôsobom.

Z ostrého, až nemožného uhla vystrelil, a keďže mu doprialo aj šťastie, puk zablúdil od chrbta brankára Habala opäť do bránky.

Hostia sa len sťažka v útoku presadzovali a výraznejšiu šancu si neutvorili.

Nepomohli im ani dve presilovky, a tak si v druhej tretine zvolili ofenzívnejší spôsob, no na väčšiu šancu museli čakať až do 28. minúty, keď v prečíslení Ignatuškinovu strelu Williams vyrazil.

O dve minúty neskôr Asselin na druhej strane spálil podobnú šancu a gól nepadol ani v 33. minúte pri príležitosti Suju.

Až hrúbka v zadných radoch v 38. minúte spôsobila, že Nagy pohodlne skóroval a vniesol do zápasu viac drámy.

V tretej tretine mal v 43. minúte na hokejke vyrovnávajúci gól Petráš. Zvýšiť skóre však mohli aj domáci, najbližšie k tomu mali Sýkora i Asselin.

V 51. minúte po faule Marshalla využil s prehľadom trestné strieľanie Nagy a začínalo sa odznova.

V 55. minúte teč Nagya len tesne minul bránku, so strelou Šoltésa si v 57. minúte Williams poradil, rozhodnúť mohol aj domáci Selleck a zápas vyústil do predĺženia.

V ňom sa po šanciach McDowella i Šedivého na jednej strane a domácich Marshalla, Šťastného a opäť Marshalla ešte nerozhodlo, až Zigova paráda strelou pod žrď v 63. minúte vyriešila tajničku.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Mali sme výnimočne dobrý začiatok, najmä prvých desať minút. V druhej tretine sme prestali korčuľovať a stratili sme dvojgólový náskok. Možno sa podpísala aj únava, nevedeli sme sa dostať do tempa. Začali sme príliš brániť a udržať takýmto nerozumným spôsobom vedenie je ťažké. Bol som však rád, že sme do tretej tretiny išli s vedením, no aj v nej sme sa dosť natrápili, aby sme dostali puk z vlastnej tretiny, čo inak býva naša silná stránka. Sami sme si tento zápas skomplikovali, nechali sme priveľa priestoru aj takému strelcovi ako je Nagy, našťastie sme v závere vydolovali zo seba ešte energiu."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "My sme prvú tretinu začali bojazlivo, akoby sme sa niečoho obávali, nekorčuľovali sme, navyše sme dostali dva hlúpe góly. Od druhej tretiny sme boli lepším tímom, vypracovali sme si aj šance, no nepremenili sme ich. V tretej to bolo podobne a boli sme radi, že sme výsledok zrovnali. V predĺžení by taký gól, aký sme inkasovali, nemal padať, no chlapci od druhej tretiny odviedli dobrý výkon a diváci sa mali na čo pozerať."

Tomáš Zigo, autor rozhodujúceho gólu B. Bystrice: "Pustili sme si vyhratý zápas v riadnom čase, no víťazstvo sa ráta aj po predĺžení. Pri mojom góle som zobral puk po buly, natlačil sa pred bránku a skúsil som to dať hore. Som rád, že to vyšlo a že máme bonusový bod. Máme už šieste víťazstvo za sebou, a to sme chceli, vyťažiť čo najviac bodov. Proti Košiciam sú vždy vybičované zápasy, plné emócií. Prvú tretinu sme hrali super, boli sme dôrazní, strelili dva góly, potom sme na našu škodu poľavili.

Ladislav Nagy, strelec dvoch gólov Košíc: "Mohli sme získať aj dva i tri body, pretože sme boli podľa mňa 40 minút lepším mužstvom. Prvú tretinu sme hrali zaspato, akoby sme sa opäť báli hrať, potom sme sa zlepšili. V predĺžení sme mali tutovky, my sme z nich nevyťažili, súper áno. Strieľam góly, len dúfam, že sa ku mne pridajú viacerí. Sme radi za bod, aj preto, že proti Banskej Bystrici nám to tradične nejde, hrá kanadský jednoduchý hokej, naozaj sa akosi bojíme proti nej hrať."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 28. kolo - piatok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. É. Faille (J. Sýkora, Mihálik), 17. É. Faille (A. Šťastný), 63. Zigo - 38. L. Nagy, 51. L. Nagy (tr. strieľanie)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, M. Novák - Tvrdoň, Synek, 2566 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka,Biro - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, T. Surový, A. Šťastný - T. Török

Košice: Škorvánek - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar - L. Nagy, Brophey, Kafka - Suja, Galamboš, Spilár - Šoltés, Ignatuškin, Hričina - Š. Petráš, Klíma, Jokeľ - Krajňák

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliarom na víťazstvo nad baranmi nestačili ani dva góly Nagya