Prišiel neskôr, nastúpil po prestávke. Dvoma gólmi v samom závere otočil zápas

Tibor Ravasz, hráč OFC Kráľovičove Kračany. (Autor: Štefan Álló/Sportolunk.sk)
Titanilla Bőd|18. okt 2021 o 17:22

Výkony "uja trénera" sledujú aj jeho malí zverenci.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY. Došiel tesne pred úvodným výkopom. Aj svojich zverencov však učí to, že hráč by nemal nastúpiť bez dôkladnej rozcvičky.

Aj preto sa Tibor Ravasz z OFC Kráľovičove Kračany dostal na ihrisko až v druhom polčase. Napokon však proti TJ Družstevník Michal na Ostrove dvoma gólmi rozhodol zápas. Domáci v „Gödör Aréne“ zvíťazili 2:1.

Triumf srdca

„Bolo to derby medzi dvoma dobrými celkami. Hostia sa ujali vedenia už v 6. minúte, ale my sme sa nevzdávali. Posledných pätnásť minút sme pritom hrali o jedného menej, keďže nám vylúčili hráča po dvoch žltých kartách. Aj tak sme sa však usilovali o zvrat v zápase,“ opísal priebeh stretnutia asistent trénera domácich Tamás Kiss.

Ten sa im naozaj podaril. V 88. minúte po prízemnom centri vyrovnal Tibor Ravasz. Početní domáci fanúšikovia svojich miláčikov hnali naďalej a v poslednej minúte zápasu po nakopnutej lopte sa znovu presadil Ravasz – tentoraz hlavou.

„Bol to triumf srdca,“ rozplýval sa Tamás Kiss. Zároveň vyzdvihol celé mužstvo, realizačný tím, ľudí, ktorí pomáhajú pri chode klubu, vedenie obce i sponzorov. „Je to spoločná zásluha všetkých,“ zdôraznil.

Diváci si prišli na svoje

Kráľovičove Kračany sú momentálne na druhom mieste tabuľky VI. ligy ObFZ Dunajská Streda.

Ich cieľom je umiestnenie v prvej päťke. Chcú potešiť fanúšikov pekným futbalom. „Na okresnej úrovni je to nezvyčajné, ale naši priaznivci s nami chodia aj na zápasy na ihriská súperov,“ dodal Kiss.

Po derby boli hostia sklamaní, ale pocit krivdy už nechceli rozoberať. „Dve dobré mužstvá odohrali zápas vo výbornom tempe. Dlho sme viedli, no v závere sme o víťazstvo prišli. Pritom sme mohli rozhodnúť už skôr. Diváci si však určite prišli na svoje,“ zhrnul svoje dojmy starosta Michala na Ostrove Július Borbély.

Aj oni hrajú pre zábavu, takže ich hlavným cieľom je, aby hrali pekný futbal a pohybovali sa v horných priečkach tabuľky. „Samozrejme, všetci hrajú preto, aby vyhrávali, ani my nie sme výnimkou,“ dodal Borbély.

Michal na Ostrove je v súčasnosti na siedmom mieste.

Úvodný gól hostí v zápase Kráľovičove Kračany - Michal na Ostrove.
Úvodný gól hostí v zápase Kráľovičove Kračany - Michal na Ostrove. (Autor: Štefan Álló/Sportolunk.sk)

Došiel zo zápasu so Slovanom

Hrdinom stretnutia bol 31-ročný Tibor Ravasz. Na stretnutie došiel z Bratislavy, kde hrali jeho zverenci proti Slovanu Bratislava.

Ravasz je šéftrénerom prípraviek v MOL Akadémii v Dunajskej Strede, no tentoraz išiel vypomôcť s U12-kou do hlavného mesta. Preto nemohol nastúpiť od úvodu stretnutia.

„Podali sme veľmi dobrý výkon, ale vo vyrovnanom stretnutí sme so Slovanom prehrali,“ prezradil Ravasz.

Jeho zverenci pozorne sledujú pôsobenie „uja trénera“. Sú medzi nimi aj hráči z Kráľovičových Kračian, ktorí si ho neraz pozrú aj na vlastné oči.

Štatistiky už neskúma

„Samozrejme, vnímajú to. Je to pre nich dobrá motivácia, keď vidia, že ich tréner stále hrá,“ myslí si Tibor Ravasz. Hoci je zaneprázdnený, snaží sa, aby sa aspoň raz za týždeň dostal na tréning so spoluhráčmi.

Zatiaľ sa mu darí, za sezónu skóroval už dvanásťkrát. V rebríčku najlepších strelcov súťaže je na druhom mieste spolu s ďalšími dvomi futbalistami. Na čele je Martin Dužek zo Štvrtka na Ostrove so 16 gólmi. Možnosť získať korunu kráľa strelcov ho však necháva chladným.

„Už som vyrástol z toho, aby som skúmal štatistiky. Mojimi hlavnými cieľmi sú pomôcť mužstvu a užívať si futbal. Beriem to naozaj ako zábavu,“ uzavrel Tibor Ravasz.