O víťazný gól Rožňavy nad Čaňou sa postaral Michal Gere

Michal Gere. Obranca, ktorý vie dávať góly.
Michal Gere. Obranca, ktorý vie dávať góly. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|25. okt 2016 o 00:00

Krásnohorské Podhradie malo v tomto kole voľno.

ROŽŇAVA/KRH. PODHRADIE. Futbalisti MFK Rožňava si priniesli ďalšie cenné víťazstvo z pôdy súpera. Čaňu zdolali na jej pôde gólom M. Gereho. Krásnohorské Podhradie malo v tomto kole voľno.

V uplynulom 14. kole IV. ligu Juh cestovali futbalisti MFK Rožňava na pôdu silného súpera FK Čaňa. Bol to vlastne súboj o druhé miesto.

„Základným cieľom bolo neinkasovať gól čo najdlhší čas,“ začal tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid.

Hráči si však boli vedomí aj toho, že k víťazstvu pomôže len strelenie gólu.

O to sa postaral už po piatich minútach M. Gere. Zvyčajne hrá v obrane, no teraz si vymenil post s bratom Pavlom, ktorý sa presunul do obrany a Michal šiel do zálohy.

Tento ťah sa trénerovi vydaril a M. Gere zakončil samostatnú akciou spomínaným vedúcim gólom.

V ďalšom priebehu produkovali obe mužstvá kvalitný futbal a šance boli na oboch stranách. Gól však už nepadol. Cieľ neinkasovať bol v druhom polčase ešte podstatnejší, vzhľadom na to, že sa domáci tlačili do útoku. Viac otvorili hru, čo sa Rožňavčania snažili využiť na rýchle protiútoky.

Nervozita na strane domácich s pribúdajúcimi minútami narastala, čo prejavilo aj v počte žltých kariet. Rožňava však nakoniec tri body uhájila.

„Ten rýchly gól bol veľmi dôležitý. Pomohol nám získať pokoj. Kvalitný výkon podala aj obrana na čele s Palim Gerem a Gejzom Pulenom. Dobre však zahrali všetci hráči, za čo im ďakujem,“ povedal Dávid.

Víťazstvo na pôde silného súpera je pre hráčov aj dobrou motiváciou.

„Čakajú nás teraz dva zápasy na domácej pôde. Víťazstvá v týchto zápasoch nám výrazne pomôžu k tomu, aby sme mohli pokojne zimovať a pripravovať sa na jarnú časť,“ povedal Dávid. Víťazstvo posunulo Rožňavu na druhé miesto s jednobodovou stratou na Krompachy.

Futbalisti Krh. Podhradia mali vzhľadom na odstúpenie Moldavy n/B zo súťaže voľno a mohli si oddýchnuť.

ŠTATISTIKA, IV. LIGA JUH, 14. KOLO

Čaňa – Rožňava 0:1 (0:1)

G: 5. M. Gere, ŽK: 57. L. Vaľa, 68. S. Ohman, 77. P. Peťovský, 89. J. Molnár – 32. P. Husár, 70. M. Gere, R: O. Šuba, D: 150.

ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer (89. R. Kúdela), F. Kovács (90. R. Árvai), M. Gere, J. Figúr, Á. Lippai, Pa. Gere, M. Róth, J. Korfanta, P. Sappanoš, P. Husár (64. J. Ďuriček).

Ostatné výsledky 14. kola IV. ligy Juh:

Strážske – Veľké Kapušany odložené, Veľký Folkmar – Sobrance 2:2, Parchovany – Hrabušice 0:5, Kalša – Geča 1:1, Medzev – Maria Huta 4:0, Krompachy – Rudňany 4:1.

Strelci

9 gólov – J. Figúr (Rožňava).8 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).7 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).5 gólov – F. Kovács (Rožňava).3 góly – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Pa. Gere, J. Ďuriček, L. Drobňák, M. Gere (všetci Rožňava).2 góly – Á. Lippai, P. Husár (obaja Rožňava).1 gól – N. Lükő (Krh. Podhradie), L. Strelka (Rožňava).

(pp)

Domov»Sportnet na východe»O víťazný gól Rožňavy nad Čaňou sa postaral Michal Gere