Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Náročný štart futbalistov Smižian

V dvoch kolách 5. ligy Podtatranskej ešte Smižany ešte nebodovali. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 14. aug 2016 o 22:00

U nováčika v Kluknave ich o lepší výsledok pripravila červená karta.

SMIŽANY. Najťažší vstup do nového ročníka 2016/2017 majú futbalisti Smižian.

V prvom kole sa predstavili v Hranovnici a hneď na to o týždeň cestovali na pôdu nováčika z Kluknavy. V kolónke víťazstiev a bodov im svieti nepopulárna nula.

Badať zlepšenie

Medzi veľké letné prestupy na Spiši patril aj príchod Františka Kunza do Slovana Smižany na pozíciu trénera po Mariánovi Wikarskom.

Ako sa hovorí, v lete veľa času na prípravu a stabilizáciu mužstva nie je. V najväčšej obci na Slovensku sa zamerali na mládež a tá má dostavať čo najviac priestoru.

Bodovo naprázdno vyšli Smižianci v Hranovnici a čakalo sa, či nezabodujú v Kluknave. Nováčik súťaže o víťazstve 3:0 rozhodol v druhom polčase.

„Pomaly sa dávame dokopy. Už to bolo lepšie a badať posun k lepšiemu. V Kluknave to bol celkom iný zápas ako pred týždňom. S domácimi sme držali krok, ale pribrzdila nás červená karta. To domáci v druhom polčase využili a početnú prevahu pretavili aj do troch gólov. Dovtedy sme v pohode držali krok a prijateľnú bezgólovú remízu. Treba dodať, že červená karta bola opravnená. Máme naozaj náročný štart, lebo s týmto mladým mužstvom začína súťaž dvakrát vonku je nesmierne ťažké,“ povedal nový tréner Smižian František Kunzo.

Zraz olympionikov

Prvé tri dni nasledujúceho týždňa budú Smižany bez trénera. Olympijský víťaz z roku 1980 z Moskvy má pozvánku na stretnutie so zlatými chlapcami.

Uplynulo už tridsaťšesť rokov, keď 2. augusta 1980 Československo vo finále olympijských hier gólom Svobodu porazilo vo finále Nemeckú demokratickú republiku a vo výbornej futbalovej partii bol aj František Kunzo.

„Stretneme sa na futbalovom zápase v Českých Budějoviciach. V utorok odchádzam a veľmi sa teším na stretnutie s touto partiou. Niektorých som nevidel a nestretol dlhé roky,“ pridal zaujímavú informáciu olympijský víťaz a tréner Smižiany František Kunzo.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.