Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Najväčším detským futbalovým talentom je Jakub Koščo z Michaloviec

Jakub Koščo a Timea Majanová so svojimi oceneniami. (Autor: SFZ)
Sportnet|Publikované 6. mar 2020 o 23:00

Medzi nádejami nechýbajú ani dievčatá.

Ocenené mladé futbalové talenty: fotogaléria

5.3.2020

MICHALOVCE. Hoci sa zvykne hovorievať, že mladí dnes veľmi k športu neinklinujú, predsa len sa nájdu výnimky. A patria k nim aj futbalové nádeje bez ohľadu na to, či ide o chlapcov alebo dievčatá.

Počas slávnostného galavečera Gala Grassroots futbalu za rok 2019 si v nedeľu 1. marca prevzali ocenenia laureáti v 22 individuálnych kategóriách.

Vyhodnotený bol tiež najlepší projekt roka, aktivita roka, najlepšia ženská ligová jedenástka 2018/19 a Cena fair play MUDr. Ivana Chodáka.

Svoje ceny si prišli prevziať aj mladé futbalové talenty a hráči McDonald´s Cupu Jakub Koščo a Timea Majanová.

Prvou oceňovanou kategóriou boli Talenty. Sklenenú kopačku za prvenstvo si prevzalo deväť najlepších futbalistov a futbalistiek v deviatich mládežníckych kategóriách.

Organizátori vyhodnotili víťazov štyroch kategórií v školských súťažiach a víťazov troch kategórií v klubových súťažiach v sezóne 2018/19.

V kategóriách U10 chlapcov a WU10 dievčat sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2018/19.

Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotil organizačný výbor turnaja zložený zo zástupcov technického úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Najlepší hráč majstrovstiev

Jakub Koščo zo Základnej školy Okružná v Michalovciach si ocenenie prevzal z rúk Martina Žambu, reprezentačného trénera Slovenska do 15 rokov.

Školský futbalový tím z Michaloviec, v ktorom Jakub hral v minulom ročníku McDonald´s Cupu úspešne prešiel všetkými kolami až na majstrovstvá Slovenska v Poprade.

Šikovní Michalovčania získali prvenstvo vo svojej A skupine, no nedokázali počas finálového zápasu čeliť veľkej presile Trenčanov.

Po napínavom zápase získali druhé miesto, stali sa tak druhou najlepšou základnou školou 21. ročníka súťaže spomedzi 945 prihlásených slovenských škôl.

Jakub bol zároveň vyhlásený za najlepšieho hráča majstrovstiev.

Dievčenský talent

Najväčším dievčenským talentom sa stala Timea Majanová zo Základnej školy Laca Novomeského z Trenčína.

Cenu odovzdala Natália Látal Mackovičová, administrátorka ženského futbalu SFZ.

Ďalší ročník

McDonald's Cup je najväčší slovenský futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl, ktorý je súčasťou Grassroots programu Slovenského futbalového zväzu a má dlhoročnú tradíciu.

Turnaj každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, patrí do A kategórie školských súťaží.

V aktuálnom 22. ročníku si zmeria sily medzi sebou 954 školských družstiev celého Slovenska.

Do 8. mája 2020 sa postupne odohrajú kvalifikačné a regionálne kolá, spolu s okresnými kolami.

Víťazi okresných kôl postúpia do krajských kôl, budú sa konať v krajských mestách od 12. mája do 21. mája 2020.

Majstri ôsmich krajov sa stretnú aj tento rok v Poprade, na trávniku Národného tréningového centra SFZ, na dvojdňových majstrovstvách Slovenska.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.