Na Spiši vojakom ruže nekvitli

V Spišskej Novej Vsi prehrali michalovskí hokejisti tesne 2:3.
V Spišskej Novej Vsi prehrali michalovskí hokejisti tesne 2:3. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|18. jan 2017 o 00:00

Zmazali dvojgólové manko, napriek tomu nebodovali.

MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly stratili cenné body na ľade Spišskej Novej Vsi, kde v piatok prehrali najtesnejším rozdielom 2:3.

Nevyužili tak možnosť priblížiť sa vedúcemu Prešovu, ktorý mal v tomto kole voľno.

Na Šarišanov strácajú šesť bodov, ale do tabuľky im ešte pribudnú tri za kontumačnú výhru s Považskou Bystricou.

Na Spiši Dukla prespala úvodné minúty a už v piatej prehrávala o dva góly. Potom sa síce zverenci trénera Miroslava Ihnačáka zobudili a vďaka Alexovi Výhonskému a Martinovi Dolgošovi stav vyrovnali, no v záverečnom dejstve doplatili na vylúčenia a v jednom oslabení inkasovali rozhodujúci gól.

Dnes „vojaci“ zakončia predposlednú šestinu súťaže duelom na trnavskom ľade, v piatok pocestujú do Považskej Bystrice.

Spišská Nová Ves – Michalovce 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 2. a 55. M. Findura, 5. Dmitriev – 9. Výhonský, 32. Dolgoš.

Vylúčení: 4:9, navyše Z. Král (Michalovce) na 10 minút. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Kalina – Janiga, Šimaľ. Divákov: 232.

HK: D. Riečický – D. Šterbák, M. Vantroba, Všetečka, F. Oravec, Trávniček, Komloš – J. Lesňák, O. Štefanka, L. Hamráček – M. Ondov, Ľ. Vaic, M. Findura – Dmitriev, L. Vartovník, Chmeľ – M. Klempa, Osuský, Kyčák.

HK DUKLA: A. Trenčan – Dolgoš, D. Hančák, Kubát, Slimák, V. Polaček, Boboš, Ľ. Buraľ – Banovský, R. Cútt, R. Kohutiar – Fajčák, L. Ščurko, Výhonský – M. Drotár, Z. Král, G. Luchnikov – Giľák.