Slovensko na MS v hokeji 2023
Slovensko

Trpký pád proti outsiderovi. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Kazachstanu

Miloš Kelemen v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023.
Miloš Kelemen v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. máj 2023 o 21:58

Slováci na MS v hokeji 2023 prehrali s Kazachstanom 3:4 po nájazdoch.

RIGA. Slovenskí reprezentanti prehrali proti Kazachstanu 3:4 po nájazdoch. Kazachovia zdolali Slovensko vôbec prvýkrát na MS v hokeji.

Slovákom nestačila ani strelecká prevaha 51:26. Body im zobral hlavne zlý úvod druhej tretiny.

Do zápasu vstúpili lepšie Slováci, zásluhou Kocha viedli 1:0. Druhú tretinu začali zverenci Craiga Ramsayho aktívne, ale potom prišla katastrofa.

Kazachovia strelili tri góly v rozpätí štyroch minút a 19 sekúnd. Presadili sa Starčenko, Orechov a Rymarev. Slováci zrazu museli doháňať proti outsiderovi dvojgólové manko.

V 49. minúte znížil po krásnom blafáku Richard Pánik a tri minúty pred koncom vyrovnal Pavol Regenda. Na všetky tri góly Slovákov asistoval kapitán Marek Hrivík.

Predĺženie prinieslo šance na oboch stranách, ale o víťazovi museli rozhodnúť až nájazdy.

Tam Kazachovia využili všetky štyri príležitosti a zo zápasu so Slovenskom si berú dva body.

Kto zaujal, od koho ste čakali viac a kto najviac sklamal? Oznámkujte Slovákov za výkon proti Švajčiarsku. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»MS v hokeji 2023»Trpký pád proti outsiderovi. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Kazachstanu