ONLINE: Veľká cena Veľkej Británie dnes LIVE, Formula 1 2024

ONLINE prenos z Veľkej ceny Veľkej Británie 2024 v rámci seriálu formula 1 (F1). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. júl 2024 o 13:00

Sledujte ONLINE prenos z Veľkej ceny Veľkej Británie 2024 v rámci seriálu formula 1 (F1).

LONDÝN. Seriál pretekov formuly 1 (F1) dnes pokračuje jedenástym podujatím, ktorým je Veľká cena Veľkej Británie.

V kvalifikácii na okruhu Silverstone si pole position vybojoval domáci jazdec George Russell na Mercedese. Hneď za ním skončil jeho tímový kolega Lewis Hamilton.

Dominanciu domácich jazdcov zavŕšil tretím miestom Lando Norris na McLarene.

Úradujúci majster sveta Max Verstappen na Red Bulle odštartuje zo 4. pozície.

F1 sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Veľká cena Veľkej Británie dnes (formula 1, F1, nedeľa, NAŽIVO, LIVE)

Poradie na štarte VC Veľkej Británie:

1. rada: George Russell (GBR/Mercedes), Lewis Hamilton (GBR/Mercedes)
2. rada: Lando Norris (GBR/McLaren), Max Verstappen (NED/Red Bull)
3. rada: Oscar Piastri (AUS/McLaren), Nico Hülkenberg (GER/Haas)
4. rada: Carlos Sainz (ESP/Ferrari), Lance Stroll (CAN/Aston Martin)
5. rada: Alexander Albon (THA/Williams), Fernando Alonso (ESP/Aston Martin)
6. rada: Charles Leclerc (MON/Ferrari), Logan Sargeant (USA/Williams)
7. rada: Júki Cunoda (JPN/RB), Čou Kuan-jü (CHN/Kick Sauber)
8. rada: Daniel Ricciardo (AUS/RB), Valtteri Bottas (FIN/Kick Sauber)
9. rada: Kevin Magnussen (DEN/Haas), Esteban Ocon (FRA/Alpine)
10. rada: Sergio Pérez (MEX/Red Bull), Pierre Gasly (FRA/Alpine)
Vítam všetkých fanúšikov motoršportu pri sledovaní 12. Veľkej ceny F1 v tejto sezóne, ktorá sa koná na tradičnom okruhu Silverstone vo Veľkej Británii. Dnes nás čakajú hlavné preteky, ktoré môžu ponúknuť zaujímavé divadlo, keďže včera Mercedes v kvalifikácii všetkých zaskočil a dvaja domáci jazdci obsadili miesta v prvom rade. Svoju druhú pole position v tejto sezóne získal George Russell, ktorý tak má šancu nadviazať na prekvapivý triumf z minulého týždňa v Rakúsku. Hneď za ním však bude štartovať jeho tímový kolega a domáca legenda Lewis Hamilton, ktorý tieto preteky vo svojej kariére vyhral hneď osemkrát. Tretie miesto si vybojoval momentálne druhý najlepší jazdec v celkovom poradí a ďalšia domáca nádej Lando Norris na McLarene. Jednoznačný líder celkového poradia Max Verstappen na Red Bulle sa tak musel uspokojiť len so štvrtým miestom, z ktorého sa dnes určite pokúsi zamiešať karty v boji o víťazstvo v dnešných pretekoch. Na piatom mieste je ďalší zástupca McLarenu austrálsky pretekár Oscar Piastri, takže Verstappen bude na štarte v zovretí oranžových monopostov. Všetko je tak prichystané na ďalšie zaujímavé preteky, ktoré zrejme neprinesú nudné predstavenie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Závod sa začne o 16:00.
Domov»Formula 1»ONLINE: Veľká cena Veľkej Británie dnes LIVE, Formula 1 2024