Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Karhan o Poórovi: Čašník nechcel, aby som hral za Trnavu

Tréner KFC Komárno Miroslav Karhan (Autor: archív)
Jana Sedláková|7. aug 2020 o 13:52

Bývalý futbalista kritizuje Poóra a Hoftycha.

BRATISLAVA. Poskok, ktorý nevedel o futbale nič. Tak po rokoch zhodnotil súčasného trénera Liberca Pavla Hoftycha jeden z najlepších hráčov histórie Spartaka Trnava.

Miroslav Karhan poskytol veľký rozhovor pre fanúšikovský portál Hlas západnej tribúny. Kritizoval v ňom Hoftycha, ktorého zažil ešte ako hráč v Trnave.

Trnave by možno vypadnutie pomohlo

Karhan sa v roku 2011 po pôsobení v zahraničí vrátil do Spartaka. Trnava skončila vtedy v lige druhá. O dva body za majstrovskou Žilinou.

Tím viedol práve Hoftych.

"Keby sme mali v tej sezóne normálneho trénera, mohli sme byť majstri. Tento poskok nevedel z futbalu absolútne nič," povedal Karhan.

To, že Spartak siahal na titul, bola podľa bývalého futbalistu iba zásluha hráčov.

O rok Hoftych v Trnave skončil. Klub zažil nevydarenú sezónu, bojoval o záchranu. Karhan si myslí, že by prípadné vypadnutie klubu možno pomohlo.

"Spartak by sa mohol vybrať iným smerom a mohol sa začať robiť futbal tak, ako sa má robiť," povedal.

Keď prišiel do tímu tréner Juraj Jarábek, pre Karhana to znamenalo rýchly koniec.

"Tak to vyzeralo, keď tréner robil to, čo povedal čašník, v tej dobe majiteľ klubu. Juraj Jarábek mi zavolal deň dopredu, že čašník si nepraje, aby som ďalej hrával a čakala ma vymyslená funkcia, aby boli za pekných pred fanúšikmi," opísal Karhan o konci v Trnave.

Čašníkom nazýval vtedajšieho majiteľa klubu Vladimíra Poóra. Jeho meno však ani raz v rozhovore nespomenul.

Napriek tomu, že bol jednou z osobností klubu, žiadnu oficiálnu rozlúčku mu nezorganizovali. "Aspoň fanúšikovia si spomenuli, že existujem," hovorí o konci v Trnave v roku 2013.

Požičiaval na výplaty

Karhan nakoniec po rokoch prišiel do Trnavy naspäť. Tentoraz ako tréner. A súčasťou klubu bol opäť aj Pavel Hoftych.

"To bol najväčší omyl mojej kariéry," spomína. Hoftych pôsobil v klube ako generálny manažér.

"Manažér Hoftych počas sezóny ani nechodil do kabíny, lebo jediná otázka, ktorá by ho tam čakala, sa týkala chýbajúcich výplat," povedal Karhan.

Hráči podľa neho viac mysleli na to, z čoho budú žiť, ako na futbal.

Situácia vyústila až do toho, že Karhan na výplaty hráčov sám prispel. "Čašník mal málo, tak som mu požičal. Spravil som to kvôli chlapcom," vravel Karhan.

Momentálne je trénerom Komárna a na návrat do Trnavy nemyslí.

"Ľudia si musia uvedomiť, že keď sa niečo neviedlo dobre 25 rokov, tak sa to nenapraví okamžite. Viem si predstaviť rolu možno mládežníckeho trénera, ale teraz je zbytočné to riešiť," povedal.

Jana Sedláková
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články