Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovskí florbalisti postúpili do prvej ligy

Radosť michalovských florbalistov, ktorí si vybojovali miestenku v druhej najvyššej súťaži. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 17. apr 2018 o 22:00

Barážové boje bez problémov zvládli.

MICHALOVCE. Michalovský florbal oslavuje v tomto roku desiate výročie svojho vzniku.

K jubileu si tamojší FBK dal pekný darček – v nasledujúcom súťažnom ročníku bude mať v celoslovenských súťažiach dospelých až dvojnásobné zastúpenie.

V extralige sa udržalo ženské družstvo Eastern Wings a pred niekoľkými dňami si už v predstihu zaistili miestenku v druhej najvyššej súťaži muži FBK, ktorí zvládli barážové boje.

Pomohla im aj kontumácia

Florbalisti z metropoly Zemplína sa vrátili do súťažného kolotoča po piatich rokoch.

Pred vyše mesiacom vstúpili do bojov o postup do druhej najvyššej súťaže. V prelínačke boli ich súpermi dvaja prvoligisti (FBC Red Wings Košice a ŠK Victory Nová Dubnica) a traja najlepší druholigisti z jednotlivých regiónov (z Bratislavy ŠK Dragons Ružinov Bratislava, zo Západu ICE Players Sereď a zo Stredu FBK RAptORs, teda spojený florbalový klub Rabče a Oravskej Polhory).

Michalovčania postúpili do baráže automaticky, lebo na východe sa v tejto sezóne druhá liga pre nedostatok družstiev vôbec nehrala.

V konečnej tabuľke obsadili štvrtú priečku, ktorá im zaručila postup, lebo „vyššie“ išlo až kvarteto tímov.

„Podarilo sa nám naplniť náš cieľ, takže sme spokojní. Prvú polovicu baráže sme zvládli nad očakávanie dobre, priebežne sme boli na prvom mieste. Zaznamenali sme len jednu prehru s Novou Dubnicou, aj o tú sme však prišli, keďže zápas s ňou skontumovali v náš prospech. V zostave súpera totiž jeden hráč nastúpil neoprávnene. Tieto tri body nám veľmi pomohli. Po polovici súťaže sme už boli za vodou, lebo posledné dve mužstvá nás už nemohli dobehnúť,“ skonštatoval prezident FBK Gerhard Puchír.

Zháňajú sponzorov, riešia halu

Veľmi dôležité boli aj body získané s prvoligovými „červenými krídlami“ z Košíc, s ktorými pred štartom baráže Zemplínčania nerátali.

„To boli rozdielové zápasy, s Košičanmi sa nám podarilo vyhrať doma aj vonku. Počítali sme s tým, že prvoligisti si súťaž bez problémov uhrajú, preto sme mali o to väčšiu radosť z týchto bodov,“ uviedol Puchír.

Zvyšné štyri súboje prelínačky už mohli odohrať bez nutnosti bodovať, preto aj ich výsledky v nich boli poriadne divoké – 3:10, 3:19, 5:8 a 4:12...

„Aj preto tie zápasy tak vyzerali. Nehrali sme ani v kompletnom zložení. Napríklad v Ružinove nám vylúčili brankára a Dudáš si zlomil kľúčnu kosť. V poslednom dvojzápase v našej zostave absentovali Sidun a Sokirka, ktorý bol náš najlepší strelec v baráži,“ pokračoval šéf klubu, ktorý preto tiež musel nastúpiť v dvoch dueloch.

FBK musí po postupe do prvej ligy začať riešiť viacero úloh.

„Potrebujeme doplniť káder, aby sme takto o rok opäť nemuseli hrať v baráži. Máme vytypovaných nejakých hráčov, tak uvidíme, či sa nám ich podarí dotiahnuť. Taktiež musíme zohnať sponzorov, lebo účinkovaním v tejto súťaži sa zvýšia aj náklady klubu. A v neposlednom rade je treba vyriešiť problémy s halou. Plánujem sa stretnúť s primátorom mesta a vysvetliť mu, o čo ide. V uplynulej sezóne sme niekoľko domácich súbojov museli hrať mimo mesta kvôli tomu, že sme nemali k dispozícii žiadnu halu v Michalovciach. Verím, že nájdeme spoločnú reč a všetko sa dá do poriadku,“ zakončil Puchír.

Baráž FBK v skratke

Výsledky:

Ružinov Bratislava 9:5 (d), 3:10 (v)

Nová Dubnica 5:0 kontumačne (d), 3:19 (v)

Sereď 8:8 (d), 5:8 (v)

RAptORs 8:7 (d), 4:12 (v)

Red Wings Košice 12:5 (d), 9:6 (v)

1. Ružinov BA 10 6 0 4 62:63 18

2. RAptORs 10 5 2 3 77:49 17

3. N. Dubnica 10 5 1 4 72:55 16

4. Michalovce 10 5 1 4 66:80 16

5. Red Wings KE 10 2 3 5 69:81 9

6. Sereď 10 2 3 5 46:64 9

Káder:

Peter Pempek – Jakub Guľvaš, Branislav Sokirka, Jozef Haňo, Samuel Sidun, Matúš Cifranič, Tomáš Mitaľ, Ján Konkoľ, Gerhard Puchír, Michal Hupcej, Ladislav Tóth, Jakub Havrilčák, Dominik Dudáš, Branislav Hamar, Tomáš Matina, Marek Zuhan.

Tréner: Tomáš Matina.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.