Michalovčanov po výhre nad Trnavou čaká Ružomberok a Slovan

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Róbert Andrejov|1. mar 2017 o 00:00

Futbalisti Michaloviec minulý týždeň odštartovali jarnú časť Fortuna ligy.

MICHALOVCE. Na úvod príjemne prekvapili, keď na „domácej“ pôde v Poprade porazili trnavský Spartak 2:0.

V prvom dejstve boli aktívnejší hostia, ktorí viackrát nebezpečne ohrozili michalovskú svätyňu, ale pokusy Čonku či Godála skvele zneškodnil gólman Macej. Michalovčania vpredu nevymysleli takmer nič.

Po zmene strán sa však ich výkon oveľa zlepšil. Síce v úvode spálil obrovskú šancu Tambe, ale potom už prišli veľké chvíle žlto-modrých.

Najprv sa parádne presadil Regáli a o päť minút neskôr aj kapitán Žofčák.

Trnavčania sa už z týchto dvoch úderov otriasť nedokázali a Zemplínčania bez problémov doviedli zápas do víťazného konca.

V druhom jarnom kole mali „šoltisovci“ kvôli odstúpeniu Myjavy voľno.

V stredu 1. marca ich v Žiline čaká dohrávka 18. kola s Ružomberkom a v nedeľu 5. marca nastúpia v Bratislave proti Slovanu.

Tréner MFK Zemplín Anton Šoltis: „Tento zápas sa mi hodnotí dobre. Boli sme veľmi efektívni, z dvoch striel na bránu sme dali dva góly. Čo sa týka priebehu duelu, v prvom polčase sme boli veľmi zakríknutí, na chlapcoch bolo vidieť veľký rešpekt, pretože pre niektorých sú to prvé štarty vo Fortuna lige. Verím, že v ďalších zápasoch, keď získajú skúsenosti, to bude lepšie a pohoda na ich kopačky príde. V druhom polčase to už bolo lepšie, snažili sme sa niečo vymyslieť aj v útočnej fáze. Po prestriedaní prišiel zlomový moment, keď sme dali prvý gól a vzápätí aj druhý. Treba povedať, že Trnava mala dostatok šancí na skórovanie, ktoré však nepremenila. Futbal sa hrá na góly, my sme ich dali dva, preto sme zaslúžene vyhrali.“

Michalovce – Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 63. M. Regáli, 68. I. Žofčák.

ŽK: Grič, Vajs – Janso, Martin Tóth.

Rozhodoval: Marhefka – 689 divákov (hralo sa v Poprade).

MFK ZEMPLÍN: P. Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič – I. Žofčák, P. Kolesár (84. T. Sedlák), Dimitriadis (62. Vajs), M. Regáli – Bellás (62. F. Serečin).

FC SPARTAK: A. Jakubech – Čögley, Godál, Hladík (16. M. Oravec), Janso – Halilovič (72. Yilmaz), Martin Tóth – Jirka (62. Schranz), Mikovič, Čonka – Tamba.

12. Myjava – odstúpila zo súťaže

Domov»Sportnet na východe»Michalovčanov po výhre nad Trnavou čaká Ružomberok a Slovan