Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovčania vykorčuľovali na ľad, obzerajú sa ešte po obrancovi

S Michalovcami už zarezáva aj fínsky útočník Samuel Salonen. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 25. júl 2019 o 12:32

Tréner Miroslav Chudý má aktuálne k dispozícii 32-členný káder.

Tréning Dukly na ľade: fotogaléria

25.7.2019

MICHALOVCE. Nováčik na extraligovej hokejovej mape Slovenska HK Dukla Ingema Michalovce má za sebou úvodné tréningové jednotky na ľade.

Zemplínčania sa do výstroja prvýkrát v rámci prebiehajúcej letnej prípravy obliekli v stredu podvečer.

Trénerský štáb na čele s Miroslavom Chudým aktuálne disponuje 32-členným kádrom, avšak všetkých hráčov zatiaľ nemá k dispozícii.

S tímom ešte nezačali trénovať dve zahraničné posily, ani dvaja mládežnícki reprezentanti.

Holanďana im odporučil Barron

„V piatok má prísť Lalancette a 4. augusta sa pripojí Dalhuisen. Na zraze slovenského juniorského tímu je Zekucia a v 18-tke Ragan. Momentálne s nami netrénuje ani Boltun, ktorý je chorý,“ rozhovoril sa kormidelník Dukly Miroslav Chudý.

Ako už bolo pred pár dňami avizované, do metropoly Zemplína napokon z rôznych príčin nedorazia zámorské posily Cody Sol a Alex Miner-Barron, s ktorým klub rozviazal kontrakty.

„To nám trošku skomplikovalo situáciu, pretože nám vypadli hneď dvaja obrancovia. Našťastie sme jednu náhradu v podobe Dalhuisena rýchlo našli. Zháňame teda ešte jedného beka a nie je vylúčené, že niekto ešte pribudne aj do ofenzívy,“ prezradil Chudý.

Najnovšia posila Dalhuisen pochádza z Holandska a stane sa vôbec prvým hráčom z tejto hokejovo exotickej krajiny, ktorý bude pôsobiť v Tipsport lige.

„Mikea nám odporučil práve Barron. Asi pred dvomi rokmi mala o neho záujem aj Banská Bystrica. Je to ofenzívne ladený a tvorivý obranca, ktorý si vie urobiť na ľade rešpekt. Veľa si od neho sľubujeme nielen v defenzíve, ale aj ofenzíve.“

Chcú hrať atraktívny hokej

Už viac než týždeň sú v Michalovciach fínske posily Mesikämmen, Juusela a Salonen. V akom svetle sa zatiaľ ukazujú?

„Sú to fajn chlapci, na papieri podľa štatistík vyzerajú dobre, ale až na ľade uvidíme, v akom svetle sa ukážu. Verím, že sa im u nás bude dariť a budú prínosom,“ uviedol Chudý.

Z kádra, ktorý vybojoval pre Duklu historický postup, ostala pri Laborci približne polovica hráčov. Viacerí z nich nemajú s najvyššou súťažou takmer žiadne skúsenosti.

„Určitý čas im bude trvať, kým si na náročnejšie zápasy v extralige zvyknú. Nastúpili však v barážových súbojoch, takže si už trochu vyskúšali, ako sa hrá medzi elitou. Som presvedčený, že sa v nej nestratia.“

Podľa 57-ročného lodivoda nebudú mať „líšky“ v premiérovej extraligovej sezóne prehnané ciele.

„Ako nováčik nemáme veľké oči. Chceme predovšetkým hrať atraktívny hokej, ktorý bude lákať divákov na štadión. Nejaké konkrétne umiestnenia si nechceme dávať.“

Čo natrénujú v lete, nájdu v zime

Z vlaňajška zostal v Michalovciach aj kapitán Marek Kolba, ktorý doviedol mužstvo k dvom prvoligovým primátom.

Aj on je rád, že príprava na suchu skončila a konečne vykorčuľoval na ľad.

„Veľa hráčov nemá rado letnú prípravu, ale ako sa hovorí, čo natrénuješ v lete, to nájdeš v zime. Jedna fáza skončila, druhá, tá príjemnejšia, začína. Aj tá však bude náročná, predovšetkým po fyzickej stránke. Všetci sme zdraví, plní elánu a ja verím, že to tak zostane aj naďalej,“ vyjadril sa skúsený 39-ročný obranca.

Do kabíny nováčika pribudlo viacero nových tvárí, ako zapadli do kolektívu?

„Zatiaľ sme s novými chlapcami krátko, niektorí ešte len prídu. Chvíľu ešte bude trvať, kým si mužstvo sadne, pretože sa obmenilo zhruba päťdesiat percent tímu. Je to však prirodzený proces tvorby kádra.“

Aktuálny káder HK Dukla Ingema

Brankári: Adam Trenčan, František Surák, Tomáš Tkačik, Vladimír Glosár.

Obrancovia: Martin Bdžoch, Marek Kolba, Alexander Zekucia, Ladislav Hopkovič, Mike Dalhuisen, Daniel Hančák, Damián Novický, Konsta Mesikämmen.

Útočníci: Lukáš Hvila, Jakub Linet, Adam Stripai, Aki Juusela, Matej Giľák, Lukáš Lačný, Tomáš Hričina, Samuel Salonen, Peter Galamboš, Lukáš Toma, Dominik Borov, Radoslav Mesaroš, Marek Mašlonka, Lukáš Hamráček, Dávid Hájnik, Igor Safaralejev, Jakub Ragan, Christophe Lalancette, Peter Boltun, Samuel Chalupa.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.