Michalovčania sú vo štvrťfinále Slovnaft Cupu, zdolali Nitru

(Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|22. nov 2016 o 17:35

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa prebojovali do štvrťfinále pohára.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa prebojovali do štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/2017 po utorkovom víťazstve 3:2 nad FC Nitra.

Ich ďalším súperom bude ŠKM Liptovský Hrádok.

Program osemfinálového 5. kola domácej pohárovej súťaže skompletizuje duel dvoch fortunaligistov FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava (streda 30. novembra o 19.00 h).

Slovnaft Cup: MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra: fotogaléria

22.11.2016

Priebeh stretnutia

Domáci viedli po polhodine hry gólom legionára Kristiana Kushtu, no tím spod Zobora vzápätí vyrovnal presným zásahom Filipa Balaja.

Tesne pred polčasovou prestávkou pridal druhý gól Nitry kapitán Miloš Šimončič, po zmene strán si však hostia neudržali svoj náskok.

V 71. min totiž vyrovnal spomenutý Kushta a o desať minút neskôr strelil víťazný gól Jakub Grič.

Michalovčania vo štvrťfinále (plánovaný termín 7. marca 2017) nastúpia na pôde treťoligového mužstva ŠKM Liptovský Hrádok.