Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovčania si nenapravili chuť ani v príprave. Zranili sa im traja hráči

Jedným z michalovských hráčov, ktorí nedohrali súboj s FC Minaj, bol aj Ian Pino Soler (vľavo). (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 13. nov 2019 o 15:56

V dueli s FC Minaj mali herne navrch, znovu však nevyhrali.

Prípravný futbal: Michalovce - Minaj 0:2: fotogaléria

13.11.2019

MICHALOVCE. Len dva dni po vymenovaní do funkcie hlavného trénera MFK Zemplín Michalovce si Jozef Majoroš odkrútil zápasovú premiéru.

Síce len v prípravnom stretnutí, ale predsa už mal iné povinnosti než ako asistent.

Keďže počas najbližšieho víkendu bude vo Fortuna lige reprezentačná prestávka, žlto-modrí odohrali priateľské stretnutie s účastníkom druhej najvyššej ukrajinskej súťaže FC Minaj, ktorému na ihrisku v Strážskom podľahli 0:2.

Nedostatky boli viditeľné

Michalovčania ani zďaleka nenastúpili v najsilnejšej zostave, voľno dostalo hneď niekoľko hráčov (Kira, Savvidis, Carrillo, Sidibé) a aj Žofčák si prvýkrát vyskúšal post asistenta trénera.

Hoci mali počas väčšiny zápasu prevahu a vypracovali si aj viac šancí ako súper, opäť mali smolu v koncovke, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku.

„Priestor dostali hlavne tí chlapci, ktorí v lige nastupujú menej, aby aj oni mali zápasovú prax,“ začal Majoroš.

„Súper bol kvalitný, ale počas celého duelu sme mali prevahu my. Žiaľ, z troch striel na bránu sme však dvakrát inkasovali. Znovu sa prejavila naša slabina, ktorou je strieľanie gólov. Do šancí sa vieme dostať, ale nedokážeme ich premeniť. Popracovať musíme hlavne na finálnej fáze a rýchlejšom prechode do útoku. Tieto nedostatky boli v tomto zápase jasne viditeľné a preto je výsledok taký, aký je.“

Doplatili na vyhrotené súboje

Okrem výsledku mrzel michalovského lodivoda aj fakt, že kvôli zdravotným problémom musel striedať až troch hráčov. V bolestiach opustili trávnik postupne Ian Pino Soler, Jakub Grič a Matúš Begala.

„Hralo sa na veľmi ťažkom teréne a niektoré súboje boli vyhrotené. Pevne verím, že zranenia nebudú až natoľko vážne, aby chlapcov limitovali v tréningovom procese,“ uviedol Majoroš.

Ako ďalej nový šéf realizačného tímu MFK Zemplín poznamenal, od zdravotného stavu v mužstve, keďže mimo hry sú tiež Popovits, Červak, Turík, Diarra a Trusa, sa bude odvíjať aj príprava počas súťažnej prestávky.

„Uvidíme, aký počet hráčov budeme mať k dispozícii. Niektorí majú aj reprezentačné povinnosti. Na základe toho prispôsobíme tréningy.“

Košického rodáka sme neobišli ani otázkou, aké to bolo viesť prvoligový tím z pozície hlavného trénera.

„Nebol to veľký rozdiel, zápas som prežíval rovnako, ako keď som bol asistent. Samozrejme, teraz mám väčšiu zodpovednosť. Inak to bolo takmer skoro to isté,“ odvetil Majoroš.

Fakty

Michalovce – Minaj 0:2 (0:0)

Góly: 54. O. Špak, 61. Hlahola (11 m).

MFK ZEMPLÍN: Dehtiar (46. Dráb) – M. Kolesár, Soler (25. D. Špak), Grič (57. Pásztor), Vojtko (46. Bekir) – Rota, Danko, M. Begala (72. Barnett), Mavretič (46. Martínez), Kountouriotis – Mensah.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.