Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Na zápas nastúpil po nočnej. Aj nevyspatý parádne skóroval

Michal Bajus. (Zdroj: Archív M. B.)
Titanilla Bőd|16. sep 2021 o 23:21

V piatej lige padol pekný gól.

GABOLTOV. Po prvom polčase stretnutia V. ligy Šarišská VsFZ vyhrával TJ Busov Gaboltov nad FK Šarišské Dravce o jeden gól. Na začiatku druhého polčasu mali hostia veľkú šancu, ktorú nepremenili.

Potom prišla hviezdna chvíľa domáceho Michala Bajusa. Mihály Félix Ágya mu zacentroval z pravej strany a on loptu poslal do siete efektným spôsobom z otočky.

Myslel, že prekopne pletivo

„Môjmu spoluhráčovi centre veľmi nejdú, ale ten mu vyšiel. Stál som pred bránkou, ale úprimne, neveril som, že to tak trafím. Myslel som, že prekopnem aj pletivo za bránkou. Ale trafil som,“ opísal svoj presný zásah 32-ročný hráč Gaboltova.

Jeho tím napokon vyhral zápas 3:1. Aj vďaka tomu je momentálne na druhej priečke tabuľky. „V Gaboltove je výborná partia,“ pochvaľuje si Michal Bajus.

Postupové ciele si klub nedáva. Zostava sa mení aj podľa toho, ktorí hráči sú práve na turnusoch v zahraničí.

Aj Michal Bajus musí zladiť prácu s futbalom. Pred zápasom so Šarišskými Dravcami si veľmi neoddýchol. Do tretej bol v nočnej službe v Trebišove, potom ho čakala ešte jeden a pol hodina cesty do Bardejova, kde v súčasnosti býva.

V predpoludním sa zase musel venovať povinnostiam v záhrade. „Amatérsky futbal je už raz taký,“ poznamenal.

Nechcel byť v internáte

Počas svojej kariéry hral aj na vyššej úrovni, druhú ligu si okúsil v Trebišove. V mládežníckom veku dokonca hral prvú dorasteneckú ligu v Trebišove a neskôr v Ružomberku.

„Lenže nechcel som bývať v internáte a odišiel som. Bola to mladícka nerozvážnosť. Ťažko povedať, kde by som skončil, ak by som vtedy zostal. Možno by prišlo zranenie… Ale šancu som mal a sám som si ju premrhal,“ dodal rodák z Dargova.

Michal Bajus v drese Regensburgu. (Zdroj: Archív M. B.)

Jeho gól si všimol aj šéf

Pôsobil aj v Nemecku, kde hral nižšiu súťaž za Regensburg. „V mnohom je to podobné, ako u nás. Tam sú však lepšie ihriská. A tam chodilo na každý zápas niekoľko fotografov. Nefotili samozrejme mňa, ale aj ja som sa na tých fotkách vedel nájsť,“ hovoril s úsmevom.

Dedinský futbal Bajusa baví. Jeho krásny gól si všimol aj šéf v práci. „Vedúci je tiež veľký futbalový fanatik, lebo jeho syn hrá futbal. Povedal, že môžem odísť skôr z roboty. Takže sa mi oplatí každý týždeň dávať góly a bude ma púšťať,“ smial sa Michal Bajus, inak veľký fanúšik Realu Madrid. 

Kto strelí Gól roka 2021?

Padol pekný gól aj vo vašej dedine či v malom mestečku? Taký, ktorý pohladí dušu každého futbalového fajnšmekra?

Pošlite nám ho na futbalnet@sportnet.sk . Pri góle uveďte meno autora gólu, i to, v akom zápase a v akej súťaži padol.

My ho zaradíme do súťaže o najkrajší Gól roka 2021. Strelci budú súťažiť o skvelé ceny a meno najkrajšieho odznie na vyhlásení najlepších futbalistov Slovenska.

POZOR: Do súťaže sa môžu zapojiť len futbalisti od tretej ligy nižšie. Mládežnícke a ženské súťaže obmedzenia nemajú.

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články