Tisíc ľudí na ôsmej lige? Škrtel cez víkend nastúpi za Ráztočno

Posily Ráztočna. V strede Martin Škrtel.
Posily Ráztočna. V strede Martin Škrtel. (Autor: FK Hajskala Ráztočno - Instagram)
Ivan Mriška|11. aug 2022 o 08:20

Bývalý kapitán slovenskej reprezentácie hosťuje v rodnej dedine.

RÁZTOČNO. Keď prestupoval do Petrohradu sľúbil, že raz sa vráti. A oblečie dres rodnej obce. Po takmer dvadsiatich rokoch to splní.

Martin Škrtel v nedeľu 14. augusta o 17:30 h si s najväčšou pravdepodobnosťou oblečie dres FK Hajskala Ráztočno. Ak sa nestane nič neočakávané.

Hrať by mal v základe

V derby zápase ôsmej ligy ObFZ Prievidza proti OFK Slávia Chrenovec-Brusno by mal nastúpiť v základnej zostave.

„Keď ho máme, nebudeme ho šetriť na lavičke. Hrať by mal na svojej pozícii stopéra. V prípade nepriaznivého stavu ho vieme využiť aj v útoku,“ prezradil pre Sportnet tréner Ráztočna Roman Škrtel, ktorý v minulosti hrával za Slovan Bratislava a v jeho drese získal majstrovský titul.

Bratranec Martina Škrtela behá po trávnikoch stále, cez víkend vyrovnával na pôde Bojníc v prvom kole hlavou zo šestnástky na 3:3.

„Bude to pekný pocit si spolu zahrať. Uvidíme, či to bude jeden zápas alebo viac, všetko záleží od Martinovho zdravotného stavu,“ dodal.

Vyše stonásobný reprezentant ukončil profesionálnu kariéru pred tromi mesiacmi pre problémy s platničkami v Spartaku Trnava. V minulosti hrával za Trenčín, Zenit Petrohrad, Fenerbahce, Basaksehir, aj anglický Liverpool FC.

Sledujeme prestupy online

Kto prestúpil, odkiaľ a kam? Kto odišiel v novej sezóne na hosťovanie? Ktorý klub získal najväčšie posily?

Prestupy v slovenskom futbale vrátane amatérskych a mládežníckych súťaží sledujeme na Sportnete online.

Keďže Slovenský futbalový zväz disponuje kompletnou databázou prestupov a hosťovaní vo všetkých súťažiach dospelých, aj mládeže, v mužských aj ženských súťažiach, už niekoľko dní Sportnet ponúka takýto prehľad pre všetkých fanúšikov, hráčov či funkcionárov.

Vo futbalovom markete Sportnetu môžete hľadať fakty podľa názvu klubu a filtrovať ich podľa toho, či ide prestup alebo hosťovanie. Na vylepšovaní projektu naďalej pracujeme.

Príde množstvo ľudí

Na futbal do Ráztočna a Martina Škrtela sa chystá množstvo priaznivcov. Aj tí, ktorí tam na futbale nikdy neboli.

„Mám informácie, že môže prísť cez tisíc ľudí. Zdá sa mi to však až neuveriteľné. Ale bodaj by prišli. Vytlačili sme osemsto reprezentatívnych lístkov, na ktoré sa môže Martin podpísať. Ostatné lístky budú obyčajné, uviedol starosta obce a Martinov strýko Ivan Škrteľ.

V Ráztočne sa hovorí aj o troch autobusoch fanúšikov Trnavy, ktorí by mali prísť podporiť svojho bývalého hráča. Muža, ktorý ich doviedol k triumfu v Slovnaft Cupe.

„Robíme všetko preto, aby sme zápas organizačne zvládli. Na tribúnu sa zmestí 150 ľudí, ale okolo ihriska je priestoru dosť. Obávame sa trochu o počasie, ale hádam všetko dobre dopadne,“ zaprial si starosta.

Martin Škrtel si hosťovaním do rodnej obce získal množstvo priaznivcov. Veľké ovácie a privítania však neočakáva. Chce si len zahrať s kamarátmi ako kedysi. Za klobásu a pivo.

Okrem Škrtela prichádza do Ráztočna 46-ročný Peter Černák, ktorý hral za Slovan Bratislava, Spartak Trnava či Zlaté Moravce. Nedávno skončil ako hlavný tréner na lavičke MŠK Žilina.

Tabuľka VIII. ligy A ObFZ Prievidza

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: