Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav
Marek Bakoš ostáva v Plzni. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|1. aug 2018 o 06:18

Posila majstra? Výborný futbalista aj človek.

TRNAVA. Slovenského futbalového majstra Spartak Trnava by mali posilniť dvaja noví hráči. Jedným z nich je podľa RTVS bývalý reprezentant Marek Bakoš.

„Sme dohodnutí s jedným útočníkom. Výrazne by nám pomohol, má bezpochyby veľkú kvalitu, skúsenosti z českej ligy aj z Ligy majstrov. Je to veľmi známe meno, výborný futbalista aj človek,“ vravel generálny manažér trnavského klubu Pavel Hoftych.

Tridsaťpäťročný Bakoš dosiaľ pôsobil v Plzni, v drese českého majstra si dvakrát zahral v skupinovej fáze Ligy majstrov.

„Bakoš je jednou z možností, s hráčom komunikujeme. V hľadáčiku máme ešte jedného kvalitného hráča, uvidíme, ako to bude prebiehať. Veľmi rád by som ich privítal v klube, boli by to pre nás posily, nielen zvýšenie konkurencie,“ povedal Radoslav Látal, tréner Trnavy.

Bakoš strelil v skupinovej fáze Ligy majstrov tri góly. Zahral si proti Barcelone, Bayernu Mníchov či Manchester City.

Slovensko reprezentoval v trinástich stretnutiach.

„S Bakošom by sme mohli hrať trebárs na dvoch útočníkov, mali by sme viac možností. Rotácia je potrebná, nie je možné to ťahať s trinástimi ľuďmi, hráme zápas každé tri či štyri dni. Preto niekedy výkon nie je optimálny,“ doplnil Látal.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články