Daniel Dedina|20. jan 2018 o 20:31

Kým jedni pomýšľajú na Final Four, druhí hovoria rovno o postupe.

BK Prešovské kone Iskra Prešov – BK Slovenský Orol Levoča : fotogaléria

20.1.2018

PREŠOV. Zápasmi 10. kola začala cez víkend odvetná časť 2. mužskej basketbalovej ligy Východ.

Štvrtý Prešov chcel na vlastnej palubovke vrátiť tretej Levoči osembodovú prehru z úvodu sezóny.

Od začiatku si však počínali lepšie Levočania, ktorí si v úvodnej štvrtine vytvorili štvor- až šesťbodový náskok, a ten udržiavali aj v ďalšom priebehu zápasu.

V druhom polčase sa motivovaní Prešovčania dotiahli na rozdiel jediného bodu (57:58), ale to bolo z ich strany všetko.

Povedali po zápase

Miloš Bizub (tréner Prešova): Súper vyhral zaslúžene. Nedokázali sme eliminovať streľbu hráčov Levoče spoza trojkového oblúka a nezachytávali sme ani následnú druhú vlnu pri doskoku. Na začiatku poslednej štvrtiny sme sa vrátili do zápasu, ale potom sme zopakovali tie isté chyby. Pre naše družstvo je to úvodná sezóna po dlhšej dobe. Chceli by sme v prvom rade stabilizovať káder, a ak sa nám naskytne šanca, radi by sme postúpili do play-off 2. ligy. K tomu potrebujeme skončiť v základnej časti do druhého miesta.

Maroš Spišský (tréner Levoče): „Súper v závere kondične ´odišiel´, ale nebol to vôbec ľahký zápas. Zvládli sme ho vďaka dobrému výkonu v obrane, hráči pochopili, že bez toho nemôžeme byť úspešní. Kôš vie dať každý, ale zodpovedná a dôrazná obrana vyhráva zápasy. V čase, keď bolo družstvo bez trénera, prišli chlapci za mnou s tým, že chcú postúpiť do prvej ligy. Zatiaľ to vyzerá tak, že to myslia skutočne vážne.“