Západ má nového predsedu. Je ním bývalý rozhodca Peter Kováč

Peter Kováč. (Autor: Futbalnet)
Ivan Mriška|14. jan 2022 o 19:41

Vo funkcii vystrieda Ladislava Gádošiho.

BRATISLAVA, NITRA. V Nitre sa konala Volebná konferencia Západoslovenského futbalového zväzu.

Novým predsedom sa v dvojkolovej voľbe stal bývalý medzinárodný asistent rozhodcu FIFA Peter Kováč, ktorý zdolal doterajšieho šéfa Ladislava Gádošiho. V prvom kole dostal 39 hlasov, jeho súper mal 19 a štyri hlasy boli neplatné.

V druhom kole získal dokonca 43 hlasov, zatiaľ čo Gádoši mal 18. Jeden hlas bol neplatný.

Kováč aktuálne sedí aj na stoličke šéfa ObFZ Nové Zámky. Vďaka triumfu na západe sa automaticky stáva viceprezidentom zväzu najmasovejšieho športu na Slovensku.

"Do procesu vedenia zväzu je potrebné implementovať efektívne manažérske prvky, ktoré sa mi v doterajšej činnosti na čele ObFZ osvedčili. Funkciu predsedu by som chcel vykonávať na základoch odbornosti, komunikácie a riadiacej zručnosti," pre Sportnet uviedol tesne pred voľbami Peter Kováč.

Absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave v minulosti viedol aj FKM Nové Zámky. Gádoši bol predsedom ZsFZ od roku 2012 a regionálnemu zväzu šéfoval dodnes (len s dvojročnou prestávkou).

Na voľbách bol prítomný aj prezident SFZ Ján Kováčik.

Rozhovor s novým predsedom ZsFZ Petrom Kováčom prinesieme v najbližších dňoch.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články