Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kozák vyhodil Stocha zrejme pre konflikt v lietadle

Miroslav Stoch si zrejme v reprezentácii pod Jánom Kozákom už nezahrá. (Autor: Gabriel Kuchta)
Sportnet|Publikované 25. aug 2016 o 15:39

Situáciu, ktorá spôsobila koniec hráča v reprezentácii, opísal jeho otec.

KOŠICE. Tréner futbalovej reprezentácie Slovenska Ján Kozák vynechal z nominácie na najbližší kvalifikačný zápas s Anglickom okrem iných hráčov aj Miroslava Stocha.

Svoje rozhodnutie v prípade ofenzívneho strednopoliara oficiálne odôvodnil takto: „Pokiaľ ide o Miňa Stocha, tomuto hráčovi som dal strašne veľa priestoru. Keď som prišiel do reprezentácie ako tréner, novinári sa ma pýtali, prečo som ho nominoval. Boli s ním problémy, ale pomohol nám. Ja ho uznávam ako hráča. Dal som mu veľa priestoru, ale po majstrovstvách Európy nastala jedna situácia a ja si neviem predstaviť ďalšiu spoluprácu s ním.

Korzár zaujímali bližšie okolnosti „vyhadzovu“ Stocha z reprezentácie. S trénerom Jánom Kozákom sa nám však spojiť nepodarilo.

Stoch starší: Problém nastal v lietadle

Vyhlásenie trénera Kozáka síce samotný hráč nekomentoval, ozval sa ale jeho otec.

Miroslav Stoch starší tvrdí, že problém nastal pri návrate slovenského tímu z majstrovstiev Európy. Pre Nový čas opísal, čo sa malo stať v lietadle.

„Viem, že tam niečo medzi hráčmi a trénerom bolo. Jemu sa nepáčilo, že hrá nahlas hudba, že je tam zábava a iné ďalšie veci. Niektorí hráči mu povedali, že nejdú z pohrebu, ale zo šampionátu, kde dosiahli pekný úspech. A to ho naštartovalo ešte viac,“ naznačil Stoch starší.

Tréner Kozák mal na palube lietadla otvorene povedať, že niektorých hráčov z reprezentácie vyhodí.

 „Čistky sa začali. Viem, že Miňo už za Kozáka reprezentovať nebude. Jeho výkonnosť určite nebola taká, aby musel vysedávať na lavičke, čo dokazuje aj teraz v Turecku, kde dostáva dostatok príležitostí. Na šampionáte hral len sedem minút. Načo ho tam vôbec bral? A to mal vybavenú dovolenku v Amerike, lebo už predtým hral menej. Za takýto počet minút ju veru rušiť nemusel. Ak bude pri repre iný tréner, Miňo opäť rád príde,“ dodal Stoch starší pre Nový čas.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.