Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Košickí florbalisti sú na popredných pozíciách

Zbiera kanadské body. Jakub Blaško (vľavo) z Florka má na konte 11 gólov a rovnaký počet asistencií. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 13. okt 2017 o 00:00

Jakub Blaško vedie produktivitu ligy.

KOŠICE. Najvyššia florbalová súťaž má za sebou úvod novej sezóny. Po šiestich kolách sa držia na čele tabuľky oba košické tímy.

Florko, ktoré je na druhom mieste, má na konte 18 bodov zo siedmich zápasov a trpkosť prehry okúsilo iba na pôde majstrovského Tsunami.

ATU je po šiestich odohraných stretnutiach so ziskom 13 bodov na štvrtej pozícii.

Pred štartom sezóny nastali v oboch tímoch zmeny a obmena kádra.

Po uplynulom ročníku, keď vo finále chýbal zástupca z metropoly východu, by sa chceli košické mužstvá pokúsiť prinavrátiť boje o titul znova do Košíc.

Leško z Prešova najnovšou posilou ATU

Najnovším prírastkom v kádri ATU Košice je prešovský odchovanec Šimon Leško, ktorý v sobotu odohral v hlavnom meste proti Lidu Bratislava svoj prvý zápas v novom drese.

„V Prešove sa mi nepáčilo pár vecí, a preto som si v lete začal hľadať klub na hosťovanie. V ATU som poznal nejakých chalanov a voľba tak padla práve na Košice. Zatiaľ sa postupne spoznávam s hráčmi v mojej formácii, ako aj so systémom a herným štýlom,“ vyjadril sa smerom k novému tímu a dôvodom prestupu Š. Leško, ktorý sa vo svojom prvom súboji uviedol dvoma asistenciami.

Najbližšie sa predstavia akademici v sobotu, keď doma privítajú AS Trenčín a o týždeň neskôr okúsia horúcu palubovku zatiaľ vedúcej Nižnej, ktorá ako jediná ešte nestratila ani jediný bod. Cieľom akademikov bude udržať sa na víťaznej vlne aj po týchto náročných zápasoch.

„V poslednom zápase sme sa trošku hľadali po náročnej a dlhej ceste na opačný koniec republiky. Napokon sme zápas zvládli a dotiahli ho do víťazného konca. Musíme sa však vyvarovať menších zaváhaní, po ktorých sme v závere inkasovali zbytočné góly. Ja sám som so sebou ešte nebol spokojný, keďže som nepremenil nejaké šance, ale verím, že už v ďalšom zápase mi to tam padne,“ naznačil svoje ambície 20-ročný Š. Leško.

Vo Florku čakajú na návrat Kešeláka z Lotyšska

Jedným z najskúsenejších hráčov Florka je Jakub Blaško, ktorý sa vrátil k predsezónnym pohybom v tíme.

„Prišlo k odchodu viacerých starších florbalistov a k tímu sa pripojili naši hráči z mládežníckych kategórií. Ideme stále od zápasu k zápasu a uvidíme, kam sa až napokon v závere sezóny dostaneme.“

Florko má za sebou vydarený vstup do novej sezóny, čo výsledkovo potvrdil aj v poslednom zápase v Trenčíne proti 1.FBC, kde sa tešili košickí florbalisti z výhry 6:3.

Jakub Blaško sa na víťazstve podieľal gólom a asistenciou, čím zároveň potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča extraligy s 22 kanadskými bodmi (11+11).

„Sezónu sme začali v máji výbornou fyzickou prípravou a výborný tréner Holovka, ktorý k nám prišiel z Ostravy, vniesol do našej hry systém, ktorý sa postupne učíme hrať. Víťazstvá nás tešia, ale predvedený výkon má ešte ďaleko k dokonalosti. Zápas v Trenčíne sme museli odohrať len na dve formácie a bolo to fyzicky náročné, ale napriek tomu sme boli celý čas lepším tímom a zaslúžene vyhrali,“ zhodnotil doterajší priebeh sezóny a posledný zápas J. Blaško, ktorý vyjadril spokojnosť so svojou doterajšou produktivitou.

„Som veľmi rád, že sa mi bodovo darí. Hrám v útoku s Matúšom Vašíčkom dlhé roky a ten ma zásobuje každý zápas veľkým množstvom prihrávok. Spolu čakáme na nášho tretieho parťáka Mojmíra Kešeláka, ktorý odišiel na pol roka do Lotyšska. Zatiaľ sa snažíme pomáhať mladším spoluhráčom, ktorí sa pri nás striedajú.“

Florko odohrá ďalší zápas až 28. októbra doma s bratislavským Lidom.

Dlhšiu prestávku využijú v klube na zlepšovanie nového systému, ktorý by ich napokon mohol nasmerovať k vytúženej medaile.

V silnej konkurencii to však nebude vôbec jednoduché.

„Extraliga sa každým rokom viac vyrovnáva, keď každý z tímov dokáže prekvapiť a získať body aj u ťažkých súperov. Veľmi dôležité je však snažiť sa vychovávať si aj mládež a nečakať len na príchody hotových hráčov do klubu. V tomto smere je pre mňa negatívnym príkladom bratislavský Hurikán, ktorý bol pár rokov dozadu adeptom na titul a v súčasnosti sa pohybuje na spodku tabuľky,“ vyjadril sa na záver k úrovni extraligy 23-ročný J. Blaško.

Súvisiace články